Już dzieci w przedszkolu przechodzą podstawowy kurs pierwszej pomocy, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy będą nam potrzebne zdobyte umiejętności i wiedza. Nie wystarczy samo posiadanie apteczki, trzeba wiedzieć jak jej użyć we właściwym momencie.

Jak wyglądają metalowe apteczki pierwszej pomocy?

metalowa apteczkaPolski ustawodawca nic nie mówi na temat wyposażenia apteczki pierwszej pomocy, dlatego każdy może kupić taką jaka się mu podoba. W sprzedaży znajdziemy apteczki najzwyklejsze, które zawierają zaledwie kilka artykułów i kosztują niewiele ponad dziesięć złotych. Nie są one godne polecenia, ponieważ ich wkład będzie mało przydatny komukolwiek. Lepiej dołożyć paręnaście złotych i mieć porządną apteczkę, której nic nie brakuje. Metalowa apteczka jest najlepszym modelem, który sprawdzi się w zakładzie pracy, ponieważ jej zawartość jest szczelnie zamknięta. Bardzo ważne jest, aby wkład apteczki był sterylny, ponieważ artykuły medyczne mają bezpośredni kontakt z ranami i może dojść do zakażenia, jeżeli będą zabrudzone. Najczęściej się spotyka metalowe pudełka wielkości zeszytu A4, lub niewielkie szafeczki wykonane z metalu, które można powiesić na ścianie. Są zawsze całe białe, z dużym czerwonym krzyżem na środku, aby każdy z daleką ją rozpoznał. Im bogatsze będzie miała wyposażenie, tym lepiej, dlatego najlepiej jest wybierać apteczki z wkładami spełniającymi wymogi unijne, bo mają wszystkie niezbędne artykuły. Zestaw plastrów, kompresów, bandaże, chusta trójkątna, czy jednorazowe ustniki do sztucznego oddychania.

Najlepiej wyposażone apteczki mają ratownicy medyczni z uwagi na pełniony zawód. Przeciętnemu użytkownikowi nie jest taka potrzebna, więc w cenie około trzydziestu – pięćdziesięciu złotych kupimy całkiem dobrą apteczkę, a najbezpieczniejsza będzie metalowa.