Jak wszyscy dobrze o tym wiemy, bezpieczeństwo dzieci to podstawa, niezależnie od tego, w jakim są wieku i gdzie się znajdują. Największą uwagę na ich bezpieczeństwo powinniśmy zwrócić w miejscach, w których może stać im się krzywda. Na przykład podczas wysiadania z samochodu lub na placu zabaw, zwłaszcza jeśli jego nawierzchnia nie jest bezpieczna. Nowoczesna nawierzchnia na place zabaw powinna być gumowa i odpowiednio miękka. Więcej o tym poniżej.

Więcej o bezpiecznych nawierzchniach na place zabaw

nawierzchnia na place zabawTo, że dzieciom może stać się krzywda wszędzie, wszyscy dobrze wiemy. Sami z resztą pewnie pamiętamy swoje przygody z czasów dzieciństwa, gdy nieustannie obcieraliśmy kolana i traciliśmy mleczaki po zderzeniu z koleżanką czy kolegą na placu zabaw. Duża część wypadków wbrew pozorom zdarza się na placach zabaw, które teoretycznie powinny być na bieżąco kontrolowane i przystosowane do dzieci w każdym wieku. Tak jednak często się nie dzieje, szczególnie na małych placach zabaw w małych miasteczkach. Często w takich miejscach, powierzchnię pokrywa trawa i piasek, a nie bezpieczna nawierzchnia na place zabaw. Jak się łatwo domyślić, w trawie czy w piasku mogą znajdować się ostre kamienie i śmieci (place zabaw odwiedzają nie tylko dzieci), które mogą rozciąć skórę dziecka. Jeśli plac zabaw pokrywa bezpieczna nawierzchnia, nie ma możliwości, by znalazły się tam przedmioty, które zwykle spotkać na dzikich placach zabaw, na przykład kamyki.

Jak już wspomniano, bezpieczeństwo dzieci to podstawa. I tak będą zdarzać im się różne przygody, tak więc warto zminimalizować możliwość ich wystąpienia. Pomóc w tym może właśnie bezpieczna nawierzchnia na place zabaw, na przykład gumowa. Tak więc jeśli chcemy zrobić plac zabaw w ogrodzie, również taką nawierzchnię powinniśmy zastosować.

Kategorie: Budownictwo