Kiedy maluch stanie na nóżki, to za pewne będzie to robił coraz częściej, bo nowa perspektywa jest intrygująca. Od tej chwili już niedużo czasu minie, żeby maluch trzymał się mebli i poziomo się przesuwał wzdłuż ich linii.

Po co dziecku jeździk?

drewniane jeździki dla dzieciKiedy dziecko opanuje przemieszczanie się wzdłuż mebli, to przyjdzie kolej na poruszanie się do przodu. Najczęściej będzie się chwytał krzeseł i pchał je do przodu ciężarem swojego ciała. W taki sposób nauczy się stawiać pierwsze kroki. Jeżeli chcemy mu pomóc w rozwoju tej umiejętności, to drewniane jeździki dla dzieci są idealne. Może on być w formie pchacza, albo pojazdu, na którym dziecko będzie siedziało  się odpychało nóżkami. Drewniane są ekologiczne i całkowicie bezpieczne. Dla dziewczynek mogą być jeździki w formie drewnianych wózków, do których mogą włożyć ulubione misie, lub lalki, a dla chłopców może to być samochód. Jeździki świetnie pomagają dzieciom uczyć się równowagi i są pomocne przy stawianiu pierwszych kroków. Maluchowi zdecydowanie prościej chodzić kiedy ma przed sobą wózeczek, który może pchać i i się o niego opierać. Model, gdzie dziecko siedzi, pozwala maluszkowi na ćwiczenie mięśni nóżek, przez co będzie mu prościej zrobić pierwsze kroki. Takim pojazdem dziecko może jeździć po pokoju, czy tarasie, albo w trakcie spaceru na równej nawierzchni. Niektóre jeździki posiadają pojemniki na zabawki, gdyż są w formie sporych wózeczków, do których dziecko może wkładać dowolne przedmioty i wozić je po mieszkaniu.

Jeździk się sprawdzi, kiedy dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki. Jest on dla dziecka podporą w chodzeniu i stanowi zabezpieczenie przed upadkiem. Najczęściej jak dzieciom zaczyna się podobać taka forma zabawy, to ujeżdżają z nim po całym mieszkaniu przez cały dzień.