Bramy otwierane automatycznie

Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam pomagać tacie w zamykaniu i otwierani bramy. Z czasem jednak, kiedy wkroczyłam w wiek nastoletni, było to dla mnie raczej przykrym obowiązkiem niż przyjemnością. Teraz już rozumiem dlaczego tata potrzebował pomocy przy bramie. 

Sklepy z automatyką do bram

automatyka do bramPrzez większość mojego życia mieliśmy jedną i tą samą bramę od naszego podwórka. Była ona ogromna, żeliwna i oczywiście stara. Za każdym razem kiedy pomagałam tacie ją otwierać wyobrażałam sobie, że otwieramy bramy do jakiegoś nowego i bajkowego świata. Była to dla mnie forma zabawy. Jako nastolatkę już mnie to nie cieszyło i wielokrotnie odmawiałam pomocy tacie. Odkąd jednak zdałam egzamin i sama jeżdżę samochodem, doskonale swojego ojca rozumiem. Przymus manualnego otwierania bramy dzień w dzień naprawdę potrafi zniechęcić i to do takiego stopnia, że nierzadko parkowałam przed domem nie wjeżdżając na podwórko. Choć parę lat temu wymieniłam bramę na nową, postanowiłam, że znów to zrobię tym razem jednak kupując bramę automatyczną. Jak się jednak okazało nie musiałam kupować całej nowej bramy, a jedynie część dzięki której będzie się ona otwierała. Automatyka do bram jaką zakupiłam była idealnie dostosowana do długości skrzydeł mojej bramy, kąta jej otwarcia oraz oczywiście intensywności pracy. Dzięki tak dobrze dopasowanym parametrom miałam pewność, że sprzęt się nie zepsuje przy zarówno długim jak i częstym jego użytkowaniu. Wreszcie nie musiałam męczyć się co rano i co wieczór z moją bramą.

Muszę przyznać, że automatycznie otwierana brama naprawdę znacząco ułatwiła mi codzienność. Jest to wspaniały wynalazek za którego jestem wdzięczna szczególnie zimą, kiedy niespecjalnie człowiek ma ochotę wychodzić z ciepłego samochodu i jeszcze dodatkowo męczyć się z otworzeniem ciężkiej bramy.