Budowa placu zabaw dla dzieci

Chyba każdy z nas w swoim dzieciństwie chętnie odwiedzał place zabaw. Dawniej składały się one z różnych domowych konstrukcji. Spotykaliśmy niejednokrotnie zwykłe opony wkopane w ziemię, czy też byle jakie złączone z sobą deski służące za huśtawkę. Jak wyglądają dzisiejsze place zabaw?

Nowoczesny plac zabaw dla dzieci

producenci placów zabawPrzede wszystkie wszystkie współczesne place zabaw muszą spełniać dwa podstawowe warunki – powinny być bezpieczne oraz funkcjonalne. Nie każda firma budowlana może zająć się budową takiego obiektu. Przede wszystkim przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji należy uzyskać odpowiednie pozwolenia. Plac zabaw nie może powstać w dowolnym miejscu. Nawet jeśli jesteśmy właścicielami danej działki, to nie jest to równoznaczne z tym, że możemy dowolnie dysponować posiadaną przestrzenią. Pamiętajmy zatem o uzyskaniu stosownych pozwoleń. Nie możemy także popełnić częstego błędu, jakim jest kierowanie się w wyborze sprzętów dla dzieci jedynie ich wyglądem. Wybierając huśtawki bądź zjeżdżalnie, które będą znajdował się na placu zabaw nie powinniśmy spoglądać jedynie na ich kolorystykę czy design, lecz przede wszystkim na posiadane przez nie atesty. Renomowani producenci placów zabaw zawsze podkreślają, że materiały, z których wykonują sprzęty dla dzieci muszą być bezpieczne i posiadać odpowiednie certyfikaty. Nie wybierajmy sprzętu o szczególnie wymyślnych kształtach, gdyż każda wystająca krawędź może stanowić potencjalne zagrożenie dla dzieci. Pamiętajmy ponadto o tym, że sprzęty powinny stanąć na bezpiecznej powierzchni. Dobrym wyborem jest w szczególności nawierzchnia poliuretanowa, która może neutralizować potencjalne upadki.

Myśląc o budowie placu zabaw, musimy wziąć pod uwagę nie tylko ładny design takiego obiektu. Istotne jest przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci. Właśnie dlatego musimy pamiętać o tym, aby wybrać bardzo dobrą firmę budowlaną oraz odpowiednie sprzęty, które posiadają wszelkie atesty. Nie zapominajmy ponadto o wyborze właściwej nawierzchni.