Aktualnie bardzo często stosuje się kostkę brukową wokół domu, na podjeździe czy ścieżkach. Niestety już nawet na świeżo położonej kostce może pojawić się biały nalot, który nie wygląda zbyt estetycznie. Jest to jednak wykwit wapienny, który jest niegroźny dla trwałości kostki. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób nie chce mieć takiego nalotu na kostce, bowiem nie wygląda to ładnie.

Czy warto pozbywać się wykwitu wapiennego?

wykwit wapienny na kostce brukowejZdarza się, że właściciele bardzo martwią się białym nalotem na kostce. Jeśli pojawił się wykwit wapienny na kostce brukowej nie należy panikować. Wykwit powinien sam zniknąć po jakimś czasie, pojawia się on bowiem w związku z reakcją kostki na warunki atmosferyczne. Szczególnie w miejscach, w których kostka nie jest osłonięta przed deszczem, wykwit powinien zniknąć sam. Dłużej może trwać jego znikanie z miejsc zadaszonych. Jeśli jednak wykwit ten spędza nam sen z powiek możemy spróbować pozbyć się go za pomocą specjalnych preparatów. Należy jednak pamiętać o zachowaniu środków ostrożności, by nie uszkodzić trwale nawierzchni kostki. Należy używać tylko środków do tego przeznaczonych, stosując się dokładnie do instrukcji podanej na opakowaniu. W innym przypadku możemy wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Należy jednak zastanowić się, czy nie lepiej poczekać, aż wykwit zniknie sam. Zawsze można także skorzystać z porady firmy specjalizującej się w czyszczeniu kostki brukowej. Specjaliści na pewno pomogą nam rozwiązać problem w satysfakcjonujący sposób.

Nalot wapienny na kostce nie jest dla niej groźny, dlatego można zaczekać aż zniknie samoistnie. Jednakże, jeśli bardzo nam przeszkadza można spróbować pozbyć się go samodzielnie za pomocą odpowiednich środków lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Kategorie: Usługi