Mały domek nad jeziorem, w górach czy na wsi to częste marzenie ludzi mieszkających w mieście. Nie zawsze mają oni możliwość na stałe zmienić miejsce zamieszkania z takich powodów jak: większe możliwości w karierze zawodowej- dobrze płatna, stała praca, jak również opieka nad bliską rodziną. Jakie rozwiązanie można im zaproponować?

Domek letniskowy – etapy budowy

budowa domków letniskowychJeżeli już nie na stałe to może, chociaż na weekendy i urlopy? Coraz częściej wielkomiejskie rodziny mają swoją działkę za miastem, a na niej mały i przytulny domek letniskowy z ogródkiem. Jest to wspaniała możliwość weekendowego, jak i urlopowego wypoczynku nie tylko dla ludzi starszych przebywających na emeryturze, ale również dla rodzin z dziećmi lub młodych małżeństw. Jak, więc spełnić te marzenia? Można wyszukać ofertę ciekawego, używanego domku z działką i po prostu dokonać zakupu, jednak wtedy mamy odgórnie ustalone miejsce i rodzaj projektu. Ciekawym rozwiązaniem, jeżeli oczywiście mamy już działkę jest budowa domków letniskowych. W tej opcji mamy możliwość osobiście wybrać projekt, rodzaj oraz wielkość domku. Ważne jest, aby pamiętać, że na budowę domku do 35 metrów nie jest potrzebne pozwolenie, tylko zgłoszenie budowy, co znacznie ułatwia realizację. Wiąże się to z mniejszymi kosztami oraz formalnościami a co za tym idzie, zyskujemy na czasie. Na rynku jest wiele ciekawych ofert domków letniskowych z dowozem oraz montażem a czas realizacji zamówienia to średnio tylko kilka miesięcy.

Najlepszą opcją byłoby posiadanie domku w miejscach turystycznych np. nad morzem lub w górach, wtedy można by połączyć wypoczynek z możliwością zarobienia dodatkowego przychodu poprzez wynajem turystom. Jednak dla własnego odpoczynku, niemal każde miejsce będzie odpowiednie byle z dala od codziennego pośpiechu oraz miejskiego zgiełku.

Kategorie: Budownictwo