W ostatnim czasie coraz popularniejsza staje się medycyna naturalna. Jednym z jej przejawów jest wykorzystywanie w różnych okolicznościach srebra koloidalnego. O jego właściwościach napisano już wiele artykułów. Ale czy wiecie, że w podobny sposób do srebra koloidalnego, wytwarza się również jego złoty odpowiednik? On również ma kilka przydatnych właściwości.

Właściwości złota koloidalnego

złoto koloidalnePodobnie jak srebro koloidalne, złoto koloidalne jest bezsmakowym płynem, który zawiera w sobie, co oczywiste, bardzo małe cząstki złota. Złoto koloidalne przede wszystkim charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi, będzie więc nieocenioną pomocą dla osób, które zmagają się z zapaleniem stawów i zapaleniem kaletki. Doskonale wspomoże również leczenie reumatyzmu i złagodzi bóle związane z zapaleniami ścięgien. Jedną z właściwości złota koloidalnego jest  zmniejszanie napadów głodu, dzięki czemu staje się atrakcyjnym suplementem diety dla osób, które się odchudzają. Złoto koloidalne jest katalizatorem hormonów podobnych w działaniu do endorfin, z tego też powodu może być z powodzeniem stosowane przy stanach depresyjnych. Warto korzystać z tego preparatu w chwilach przygnębienia lub frustracji. Naukowcy podają, że wystarczy dawka od 15 do 30 miligramów złota koloidalnego dziennie, by pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój. To tylko nieliczne z właściwości eliksiru na bazie złota, ale mam wrażenie, że są wystarczające ku temu, by porozmawiać o złocie koloidalnym z naszym lekarzem, a następnie umieścić butelkę roztworu ze złota w naszej domowej apteczce.

Podobnie jak w przypadku srebra koloidalnego, należy pamiętać, że tylko roztwór niejonowy będzie miał wpływ na nasz organizm. Z tego też powodu warto kupić złoto dobrej jakości z zaufanego miejsca, np. sprawdzonej apteki.

Kategorie: Zdrowie