Wszyscy wiemy, czym są rolety, zasłony, żaluzji i inne typy przedmiotów, które pomagają nam zacienić mieszkanie, szczególnie w okresie letnim. Jednak nie każdy z nas spotkał się z rozwiązaniem, jakimi są verticale. W tekście poniżej odpowiemy sobie na pytanie, czym owe verticale są i jakie zalety tego rozwiązania możemy wykazać. Co więcej, powiemy sobie, czym verticale różnią się od innych metod zacieniania mieszkania.

Kilka słów o zaletach verticali

verticale warszawaJak już wspomniano, najbardziej popularne formy zacieniania mieszkań i ochrony przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, są nam wszystkim dobrze znane. Rolety mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne, w pełni zakrywające lub też te dzień i noc, dzięki którym możemy regulować ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła. Jeśli chodzi natomiast o żaluzje, wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje, czyli żaluzje poziome i pionowe, czyli właśnie wspomniane wcześniej verticale. Jeśli chodzi o tego typu żaluzje, bardzo często są to dość dużych rozmiarów, masywne żaluzje, które pozwalają na zacienienie większych pomieszczeń, takich jak klasy szkolne, sale konferencyjne i inne tego typu pomieszczenia. Rzadziej verticale spotkamy w salonie czy w sypialni w mieszkaniach. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że verticale pozwalają nam zacienić wnętrze lecz powalają dozować ilość światła, czego nie mogą robić zwykłe rolety. Jeśli chodzi o verticale Warszawa to miasto, w którym znajdziemy ogrom miejsc robiących verticale na wymiar.

Jak widzimy, tego typu rozwiązanie, jakim są verticale, ma naprawdę wiele zalet i zastosowań. Jeśli więc  wybieramy właśnie produkt, który pozwoli nam zacienić dużą przestrzeń lecz wciąż zależy nam na możliwości kontrolowania ilości wpuszczanego światła, to być może verticale sprawdzą się dobrze.