Od czasów liceum, aż po dziś dzień podoba mi się styl w modzie określany jako pin up. Idealne dla kobiet z moją figurą klepsydry. Nie próbowałam nawet odtworzyć żadnej fryzury bo bez stylisty, to pewnie niemożliwe. Makijażem lat 60′ inspiruję się bardzo często. Ale moją prawdziwą miłością, kojarzącą mi się z tym okresem są sukienki.

Elegancja zaklęta w sukience w groszki

elegancka sukienka w groszkiZawsze porywał mnie ten styl. Mogłam patrzeć w nieskończoność na dziewczyny stylizowane według trendów tamtych czasów. Zawsze pragnęłam posiadać chociaż jedną taką sukienkę. Jednak zdawałam sobie sprawę już wtedy, że na jednej rzeczy się nie skończy. Wiedziałam o tym dobrze, a mimo to wpadłam. Moja szafa dzieliła się zawsze na kilka kategorii posegregowanych ubrań: spodnie, koszulki, bluzy, swetry itd. Sukienki również miały osobne miejsce. Jednak teraz zostały podzielone wręcz tematycznie: zwykłe, wieczorowe, formalne, letnie i pin up. Jest ich zaledwie kilka, ale i tak ich tiule zajmują sporą przestrzeń. Mam nawet swoją jedną ulubioną. Jest to elegancka sukienka w groszki. Jest wspaniała. O takich ubraniach można pisać wiersze. Połyskujący czerwony materiał, białe kropki, a do tego okazjonalnie zakładana, biała halka z tiulu. Piękno w czystej postaci. Zawsze, kiedy występowałam w niej publicznie na jakiejś uroczystości, spotykałam się z wyrazami uznania, a czasami z błyskiem zazdrości w oczach pań. Dodatki oczywiście dopełniają kreację. Buty, ozdoby we włosach, biżuteria. Ale bez odpowiedniej sukienki byłyby po prostu przypadkowymi gadżetami.

Sukienki w tym stylu kosztują nie mało. Jednak są warte każdej wydanej na nie sumy. Robione na zamówienie, spersonalizowane, stają się wręcz drugą skórą. Podnoszą poczucie pewności siebie do tego stopnia, że moglibyśmy w nich zacząć podbój świata. A piękna sukienka, i poczucie własnej wartości, to wraz z inteligencją najmocniejsze atrybuty kobiety.

Kategorie: Moda