Chropowate i jasne elewacje są szczególnie narażone na głębokie osadzanie się brudu. Niestety na elewacjach bloków lubią pojawiać się nieestetyczne mchy czy pleśń. Taki widok z pewnością odstrasza przyszłych kupców czy inwestorów. Należy zachować dobry wygląd elewacji, stosują jej okresowe mycie oraz malowanie.

Po co myć elewacje bloków?

mycie elewacji gdyniaJak wiadomo, czysta elewacja jest wizytówką każdego osiedla. Należy dbać o to, aby była czysta, pozbawiona mchów oraz pleśni. Kiedy bloki mają czystą, zadbaną elewację to wzrasta wartość mieszkań na takim osiedlu. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania chętniej zdecydują się na mieszkanie na osiedlu, gdzie elewacja jest zadbana, niż tam gdzie jest brudna i nieestetyczna. Aby doprowadzić elewację do stanu świetności polecane jest fachowe mycie elewacji Gdynia jest miastem, w którym działa zespół fachowców, którzy tym się zajmują. W szybki i sprawny sposób uporają się z nieestetycznymi zaciekami na murach, usuną mech oraz grzyby i pleśnie. Elewacja pokryta będzie specjalnymi środkami, które będą zapobiegały powstawaniu tego typu niespodzianek. Kiedy mycie elewacji okazuje się niewystarczające, bo brud zbyt głęboko się w nią wgryzł, należy wówczas pomalować taką elewację. Przy zastosowaniu chropowatych elewacji, warto pamiętać, że w tego typu struktury brud oraz nieczystości lepiej się osadzają i trudniej je usnąć. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są gładkie powierzchnie.

Czyste bloki z pewnością podnoszą komfort mieszkańców, oraz przyciągają kupców. W związku z tym tak ważne jest utrzymywanie elewacji w czystości. W razie konieczności należy pomalować elewację, aby prezentowała się schludnie. Warto wybierać harmonijne kolory, które przyciągną wzrok. Należy unikać bardzo krzykliwych lub zbyt ciemnych barw.