Dobry materac jest nieodzownym elementem wysokiej jakości snu. Na prawidłową regenerację naszego organizmu podczas tych kilku godzin w czasie doby, kiedy nasze ciało wypoczywa, wpływ ma wiele czynników. Zapewniając sobie prawidłowe warunki zewnętrzne tj, odpowiednie zaciemnienie oraz przewietrzone pomieszczenie, jeśli zabraknie dobrego materaca, możemy być pewni, że zawsze będziemy budzić się niewypoczęci.

Wybór producenta materaca – czym się kierować?

materace - producent krajowyCzym jednak kierować się podczas kupna materaca, aby zapewnić sobie maksymalny komfort snu? Po pierwsze zwróćmy uwagę na materace – producent krajowy oferuje nam wiele możliwości, zarówno jeśli chodzi o kształt, rozmiar, twardość czy też samą budowę. Rynek oferuje nam wiele możliwości, do najpopularniejszych należą materace piankowe, bonellowe, kieszeniowe oraz lateksowe. Od budowy materaca ważniejsza jest jednak jego twardość. Zadaniem tego elementu naszego łóżka jest bowiem prawidłowe podtrzymywanie naszego ciała oraz zapewnienie odpowiedniej pozycji kręgosłupowi. Nie powinien on więc być zbyt miękki, aby nasz kręgosłup nie układał się w łuk, ale także nie powinien stanowić dyskomfortu dla naszych pleców swoją zbyt wysoką twardością. Liczba producentów materacy z roku na rok wzrasta, jednak ciężko ocenić, który tak naprawdę wybija się innowacyjnym rozwiązaniem czy wyższą jakością. Jeśli jednak ma dla nas znaczenie producent, zdecydowanie lepiej postawić na krajowego. Zwykle to oni przykładają znacznie większą uwagę do precyzyjnego wykonania, ze względu na produkcję w niezbyt dużej, na pewno nie hurtowej ilości.

Producenci materacy swoje innowacyjne działania opierają na znajomości anatomii człowieka. To właśnie ta dziedzina pozwoliła wyodrębnić kluczowe strefy materaca, które mają za zadanie stanowić odpowiednie podparcie dla poszczególnych, istotnych części ciała takich jak głowa, szyja, barki, biodra, uda, łydki oraz stopy.