Zdrowi ludzie, którzy są w pełni sprawni, nie dostrzegają wielu przeszkód, które dla inwalidy są nie do pokonania. Dla kogoś kto porusza się na wózku, lub nawet chodzi o lasce, schody mogą być barierą, która spowoduje ich uziemienie.

Wyposażenie skutera inwalidzkiego

skuter inwalidzkiKażda niepełnosprawna osoba nie oczekuje litości ze strony osób trzecich, bo chce być traktowana na równi z innymi. Wiele takich osób nie pracuje, żyje z zasiłku, lub renty i korzysta z pomocy państwa. To powoduje, że nie mogą sobie wyjść z domu o każdej porze, bo muszą czekać albo na transport, albo na opiekuna, który zawiezie taką osobę w wyznaczone miejsce. Dla osób niepełnosprawnych doskonałym środkiem transportu jest skuter inwalidzki. Mogą na nim jeździć osoby, które choć w minimalnym stopniu mogą się poruszać od pasa w dół, ponieważ muszą wsiąść na skuter. Cały system kierowania znajduje się w kierownicy, więc nogi nie są do niczego potrzebne. Skuter posiada wygodny fotel z regulowanym oparciem, możliwościom obrotu i przesuwania do przodu i tyłu. Podłokietniki możemy odchylać na zewnątrz, aby łatwiej można było usiać na fotelu. Układ kierowniczy możemy ustawić na dogodnej pozycji, dzięki funkcji pochylania kierownicy do przodu i tyłu. Amortyzowane zawieszenie zapewnia przyjemną jazdę po każdej nawierzchni. Ponieważ inwalidzi często skuterem załatwiają sprawy urzędowe, ale także robią zakupy, to z przodu na kierownicy został zamontowany praktyczny koszyk na bagaże. Skuter jest zasilany niewielkim akumulatorem.

Dzięki takim sprzętom, inwalidzi mogą być niezależni, gdyż sami mogą pojechać w dowolne miejsce. Skuter jest kompaktowy, dzięki czemu zaparkujemy nim w każdym miejscu, a szczególnie w mieście. Jest to bardzo ekonomiczny pojazd, który można kupić na raty.

Kategorie: Motoryzacja