W celu zachownia ciepła wewnątrz budynku stosuje się ocieplanie jego ścian zewnętrzych przy pomocy różnych materiałów. Jest to także świetne rozwiązanie podczas upałów. Jakie są metody na docieplanie domu? Który z nich jest najlepszy? Postaram się przybliżyć ten temat. 

Ocieplanie mieszkań i domów różnymi metodami

docieplenia LublinOcieplenie budynku ma dwie główne funkcje – ma chronić przed zbyt niską oraz wysoką temperaturą. Podczas mrozów zatrzymuje ciepło wewnątrz domu, a kiedy na zewnątrz panuje upał – izoluje środek od gorąca. Najbardziej popularnymi materiałami, wykorzystywanymi do ocieplania budynków, jest styropian, wełna szklana bądź mineralna. Coraz częściej stosuje się w tym celu piankę poliuretanową. Takie docieplenia Lublin można dobrać do własnych potrzeb oraz funduszy, jakie chcemy na przeznaczyć. Najtańszymi opcjami są zdecydowanie styropian oraz pianka poliuretanowa. Styropian to materiał, który z powodzeniem może być wykorystywany do dociepleń zewnętrznych. Można docinać go do odpwiednich rozmiarów, gdyż jest to materiał miękki. Poza tym, jest również lekki, dzięki czemu nie obciąża nadmiernie ścian i konstrukcji budynku. W środku, do ocieplenia poddasza czy dachu, lepej sprawdzi się pianka PUR. Jest to bardzo szybka metoda, która wymaga użycia specjalnego pistoletu natryskowego. Dokładnie izoluje powierzchnię, gdyż dzięki swojej formule wchodzi w każdy, nawet trudno dostępny, zakamarek. Po nałożeniu jednej warstwy, która wysycha bardzo szybko, można od razu zwiększyć grubość powstałej warstwy izolacyjnej. 

Ocieplanie budynków to niezbędny element budowy każdego budynku, który pozwala na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz zarówno zimą, jak i latem. Przed zdecydowaniem się, jakiego materiału użyjemy, powinniśmy sprawdzić jakie są nasze potrzeby izolacyjne. 

Kategorie: Budownictwo