Kret w ogrodzie to powszechny problem, wiec przez lata wypróbowano naprawdę wiele sposobów i metod na jego zwalczanie, jedną są mniej skuteczne a inne bardziej, jednakże wszystkie są warto wypróbowania, jeżeli problem ogrodzie lub na trawniku należy do uciążliwych, ponieważ każdy kret tak naprawdę może zareagować na coś zupełnie innego. Trzeba wiedzieć jak pozbyć się kreta.

Jak pozbyć się kreta?

kretNa niektórych podziała siatka na krety i już nie wrócą one na miejsce pod pięknie równiutko skoszony trawnik. Inne zaś będą bały się hałasu. Należy dobrze poznać słabe punkty wroga, by móc w nie uderzać, mianowicie kret nienawidzi głośnych w jego odczuciu dźwięków, silnego zapachu i wibracji. Ponadto łatwym sposobem na jego złapanie i przeniesienie gdzie indziej jest pułapka na krety, ponieważ nie zobaczą jej one i szybko mogą w nią wpaść, natomiast z powrotem już się nie wydostaną ze względu na to, że pułapka otwiera się tylko w jedną stronę. Należy pamiętać, by nie doprowadzać do sytuacji, które mogłyby spowodować śmierć tego zwierzęcia, gdyż tak naprawdę zostało już w naszym kraju niewiele tych pięknie i uroczo wyglądających zwierzątek. Możśna je jedynie odstraszać lub przenosić. Nie musimy używać urządzanie jakim jest profesjonalny odstraszacz kretów. Podpobno równie dobrze działa mięta czy cytryna włożona do kopca. Jeszce intensywniejszy zapach ma terpentyna, więc możliwość pokonania wroga za jej pomocą jest jeszcze bardziej prawdopodobna. Legendy opowiadane przez ludzi niekiedy zawierają również informacje świadczące o tym , jakoby odstraszaczem na kreta były także ludzkie włosy. Nie przekonany się o prawdziwości tych podań, nim sami tego nie sprawdzimy. Tym czasem pod trawnik może uchronić niezawodna siatka przeciw kretom, zaś na ogrodzie musimy poczynić większe starania, czasami nawet wielokierunkowe. Nie ma jednej odpowiedzi na to, jak pozbyć się kreta.

Trzeba co roku próbować pozbyć się kreta, czy to domowego, czy ze sklepu, aż pewnego dnia trafimy na broń idealną i zwierzak na dobre wyniesie się z naszej rabaty czy ogródka warzywnego.