Lato bez wątpienia smakuje truskawkami, które możemy kupić w dowolnej ilości od połowy maja do nawet końca sierpnia. Najlepsze owoce pochodzą z Polski, dlatego też w sezonie cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Czym się nawozi truskawki?

uprawa truskawek nawożenieW Polsce jest nawet kilkadziesiąt plantacji truskawek, które każdego roku dostarczają pyszne owoce na nasz rynek. Oczywiście równie dobrze możemy je samodzielnie uprawiać w swoich ogródkach czy nawet na balkonach, ponieważ jest to roślina mało wymagająca. Jeżeli interesuje nas samodzielna uprawa truskawek nawożenie ich jest koniecznym etapem. To dzięki temu zabiegowi roślina wydaje bogate plony. Pierwszym etapem uprawy truskawek jest wybór odpowiedniej ziemi, która musi być lekka i zasobna w próchnicę. Ponadto nie może szybko wysychać, bo lubi mieć nieco wilgoci w trakcie wzrostu i owocowania. Przed przystąpieniem do sadzenia, należy wykonać nawożenie gleby, które sprawi, że roślina wyda duże i dobrej jakości plony. Najlepszy do nawożenia jest kompost, który można samodzielnie przygotować w swoim ogródku, ale można go też zastąpić obornikiem. Drugie nawożenie wykonuje się zaraz po ostatnich zbiorach. Jeżeli nie mamy naturalnych nawozów, to można je zastąpić w ostateczności kupnymi produktami. W trakcie wzrostu, truskawki muszą mieć zapewnioną właściwą ilość słońca i wody, co przeważnie w naszym układzie klimatycznym jest możliwe do osiągnięcia. Zawsze najsłodsze i najsmaczniejsze owoce są dostępne w połowie sezonu, kiedy jest najwięcej słońca.

Choć sezon na truskawki trwa krótko, to jednak robiąc sobie zapasy w postaci przetworów lub mrożąc świeże owoce, możemy sobie go nieco przedłużyć i cieszyć się smakiem lata przez większość roku. Z pewnością ich własna uprawa przyniesie nam dużą satysfakcję.

Kategorie: Rolnictwo