Początki naturalnego farbowania włosów bywają trudne i wymagają poświęcenia czasu na zdobycie potrzebnych informacji. Ten rodzaj farbowania nie jest najbardziej popularny w Polsce, dlatego łatwo się zrazić już na samym początku, jeśli natrafi się na negatywne opinie.

Jaka henna na początek?

bezbarwna naturalna henna KhadiPrzeglądając zdjęcia osób farbujących henną, łatwo popaść w zachwyt i kupić produkt na ślepo, nie dowiadując się niczego na jego temat. Takie działanie może przysporzyć jedynie kłopotów, ponieważ naturalne farby są niezwykle trwałe i powrót do poprzedniego koloru włosów może być wyjątkowo trudny lub nawet niemożliwy. Większość naturalnych farb zawierających hennę nadaje włosom ciepły odcień, który może być przez nas niepożądany, a efekt wypada druzgocąco. Dlatego na początek warto zainwestować w hennę bezbarwną, potocznie nazywaną cassią. Dobrym wyborem będzie bezbarwna naturalna henna Khadi, ponieważ zebrała ona najwięcej pozytywnych opinii w internecie. Efekty jej zastosowania można sprawdzić na samej stronie produktu lub na blogach poświęconych urodzie. Henna ta zawiera czystą cassię, dlatego przy jej stosowaniu nie trzeba martwić się o to, czy włosy zostaną uszkodzone. Wręcz przeciwnie, cassia działa jak odżywka i dzięki niej można uzyskać tak samo piękne włosy, jak po zastosowaniu innej henny, tyle że we własnym kolorze. Jest to farba, którą można śmiało polecić osobom obawiającym się farbowania włosów lub tym, którzy chcą bezinwazyjnie odświeżyć ich wygląd i je wzmocnić. Podkreśla zwłaszcza kolor włosów blond.

Cassia znacząco pogrubia włosy i sprawia, że stają się błyszczące, zwłaszcza w słońcu. Podobnie jak przy stosowaniu innych farb ziołowych, efekt mija nieprędko, ale ze względu na skład proces farbowania można powtarzać wielokrotnie bez obaw o stan włosów.

 

Kategorie: Zdrowie