Jeżeli jesteśmy cyklistami, wymóg dotyczący konieczności posiadania oświetlenia, dotyczy również nas. Zatem jeśli do tej pory go nie zakupiliśmy, warto zrobić to jak najszybciej. Zwłaszcza, że lampy rowerowe, wcale nie należą do drogich akcesoriów. 

Mocna tylna lampa rowerowa

lampy rowerowe tylnePowszechnie wiadomo, że oświetlenie led-owe jest najlepsze. Stosuje się je już niemal wszędzie: w latarkach, lampach drogowych i miejskich, czy też nawet w formie neonów reklamowych. Dlaczego więc technologia led nie miałaby znaleźć zastosowania w lampach rowerowych? To raczej było naturalną koleją rzeczy, że to kwestia czasu. Natomiast dzisiaj znajdziemy jeszcze standardowe oświetlenie, ale led-y rządzą niepodzielnie. Ich przewaga jest nie tylko mocniejsze światło, ale znacznie dłuższa żywotność. Lampy rowerowe tylne emitują czerwone światło i z reguły są podłużne. Działają w trzech trybach: pulsacja, miganie i ciągły strumień światła. Tryb pulsacyjny jest najbardziej przydatny jeśli chcemy być dostrzeżeni z większej odległości. Natomiast miganie przydaje się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Koszt tylnych lamp rowerowych jest zależny głównie od tego, kto jest ich producentem, bo wraz z marką idzie w parze jakość. Natomiast najbardziej ekonomicznym zakupem jest zakup lamp w komplecie, czyli zarówno oświetlenia przedniego, jak i tylnego. Gdybyśmy chcieli kupić je osobno, zapłacilibyśmy około dwustu złotych, natomiast, gdy zdecydujemy się na komplet, nie powinniśmy zapłacić więcej niż sto pięćdziesiąt złotych.

Tylne oświetlenie musi emitować mocną wiązkę światła, by ostrzegać, ale też informować innych uczestników ruchu drogowego o naszej obecności. Dlatego też oświetlenie led-owe jest tym, które polecają sami użytkownicy jednośladów, jak i specjaliści z branży rowerowej.

Kategorie: Sklep