Współcześnie stosowane metody tynkowania pomieszczeń pozwalają na przyspieszenie prac oraz zaoszczędzenie na kolejnych, jak wykonywanie gładzi gipsowych. Sprawdź dlaczego tynki maszynowe z łódzkiego są takie skuteczne.

Po tynkach maszynowych już bez gładzi

tynki maszynowe z łódzkiegoWiele lat temu, gdy budowa domu mieszkalnego trwała latami brygady tynkarskie samodzielnie musiały wykonać zaprawę tynkarską ze zmieszanych w odpowiednich proporcjach betonu, pisaku i wody, a następnie ręcznie, za pomocą pac nanieść ją na ścianę, co z kolei wymagało rozkładania rusztowań. Współczesne tynki maszynowe z łódzkiego bazują na gotowych mieszankach tynkarskich a zadaniem brygady jest rozpakowanie worka z proszkiem i wsypanie do specjalistycznego agregatu, a następnie naniesienie metodą natryskową zmoczonej przez maszynę mieszanki na ścianę. Pozostałe prace jak trapezowanie czy zacieranie są jednakowe w obu przypadkach. Jednak różnią się efektem, jaki można uzyskać na ścianach. Tynki maszynowe mogą być wykonane z mieszanki cementoweo-wapiennej oraz gipsowej. Ta pierwsza fakturą przypomina tradycyjne tynki. Natomiast tynki gipsowe są gładsze i po wyschnięciu ściana staje się biała. Gdy są wykonane starannie, wielu inwestorów rezygnuje już z kolejnych prac wykończeniowych jakimi jest nakładanie na ściany gładzi gipsowych zaoszczędzając tym samym kolejne kilkanaście tysięcy złotych. Dodatkowo tynki maszynowe są czystsze. Odpowiednio wykonane pozostawiają po sobie tylko pył, usuwany przez ekipę na końcu prac.

Ekspresowe wykonanie oraz oszczędność na kolejnych etapach prac wykończeniowych to nie jedyne zalety tynków maszynowych. Zamawiając brygadę tynkarską z agregatem martwisz się tylko tym, aby udostępnić budynek, bez konieczności zalegania na placu pryzm piasku i dbania o odpowiednie warunki dla wapna.

Kategorie: Budownictwo