Agencje marketingowe, jak i reklamowe zajmują się przygotowywaniem materiałów oraz gromadzeniem informacji, które posłużą im do jak najlepszej realizacji zlecenia. Coraz częściej zdarza im się, na zlecenie start-upów i innych podmiotów, realizowanie filmów szkoleniowych. 

Jak długo trwa film instruktażowy? 

filmy instruktażoweKiedy najlepiej przyswajamy wiedzę? Oczywiście wtedy, gdy prezentacje przedstawione są w kreatywny i angażujący sposób, jak też wtedy, gdy są one podane w sposób humorystyczny i prosty. Natomiast w przypadku filmów instruktażowych bardzo ważne jest, by były one maksymalnie lapidarne, a jednocześnie przekazywały jak najwięcej użytecznej i praktycznej wiedzy. Jeżeli chcemy przekazać naszym pracownikom nową wiedzę to filmy instruktażowe są strzałem w dziesiątkę. Jeżeli ich realizację powierzymy specjalistom, możemy być pewni, że film będzie przykuwał uwagę i na długo pozostanie w pamięci odbiorców. Przewaga filmów szkoleniowych nad tradycyjnymi formami przekazywania wiedzy, jest taka, że oddziałuje on na wiele zmysłów jednocześnie. A powszechnie wiadomo, że im więcej zmysłów angażuje się w odbiór danych treści, tym bardziej są one zapamiętywane. Najpopularniejsze i najbardziej absorbujące są animacje, jednakże możemy wybrać też inną bardziej tradycyjną formę prezentacji. Koszt filmów instruktażowych jest zależny od tematu, czasu trwania, rodzaju filmu, a także kilku innych czynników, zatem ciężko pokusić się o choćby uśrednioną wartość takich usług.

Jeżeli chcemy mieć profesjonalny film instruktażowy, to najlepiej poprosić o pomoc specjalistów z agencji reklamowych. Bowiem mają one pracowników, którzy podejdą do tematu kreatywnie i na pewno stworzą film, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym zleceniodawcom.

Kategorie: Fotografia