Wielu rodziców chce wyposażyć swoje dzieci w odzież i akcesoria jak najbardziej zwiększające ich bezpieczeństwo, szczególnie wtedy, gdy poruszają się do lub ze szkoły. Aby tego dokonać, warto zakupić akcesoria szkolne, które posiadają specjalne elementy typu LED. Chodzi tutaj przede wszystkim o plecaki, które świecą w ciemności, a także mogą mieć elementy odblaskowe.

Świecące elementy plecaków szkolnych

świecący plecakPlecaki zwiększające bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły, nie muszą posiadać nieestetycznych elementów odblaskowych. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji świecący plecak może mieć naniesione świecące nadruki, które podczas normalnego oświetlenie sprawiają wrażenie regularnego nadruku na tkaninie plecaka. Tym sposobem dziecko może wybrać dla siebie bardzo charakterystyczne zdobienie plecaka, które dodatkowo może zwiększać jego bezpieczeństwo na drodze lub na chodniku. Oprócz świecących nadruków plecaki posiadają także obwódki ze specjalnych taśm LED. Dzięki nim możliwe jest zauważenie idącego dziecka z odległości ponad kilkudziesięciometrowej. Poprawia to widoczność pociechy także dlatego, iż taśmy LED mogą świecić ciągłym światłem, lub migać w różny sposób. Wiele systemów LED montowanych w plecakach może świecić nawet w kilkunastu trybach. To sprawia, że możemy dobrać taki tryb świecenia, który będzie najefektywniejszy w danym przypadku. Do zasilania systemów LED używa się specjalnych powerbanków.

Oprócz plecaków dla dzieci również plecaki młodzieżowe posiadają możliwość świecenia. Jest ono często bardziej stonowane, lecz równie efektywne jak w przypadku kolorowych plecaków dla kilkuletnich dzieci. Taśmy i elementy świecące są umieszczone w newralgicznych miejscach, co sprawia, że możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa także podczas drogi do pracy.

Kategorie: Moda