W tym roku, pomimo kryzysu, mój skup złomu osiągnął rekordowe zyski. Postanowiłem zainwestować nadwyżkę zysków w rozszerzenie działalności, o transport odpadów. Najwyraźniej zaczęła się moja dobra passa, więc czemu miałbym tego nie wykorzystać?

Pewna firma pomogła mi z formalnościami

zezwolenie na transport odpadyW celu rozszerzenia działalności, musiałem kupić własną śmieciarkę, poszukać ewentualnych klientów oraz załatwić formalności. Najważniejszym dokumentem jest zezwolenie na transport odpady. Żeby uzyskać zezwolenie na transport, należy złożyć wniosek do marszałka województwa, o wpis do bazy danych odpadów. Wpis jest potrzebny każdemu podmiotowi, który zajmuje się transportem odpadów, wytwarza odpady niebezpieczne, takie jak: zużyte smary, oleje, stary sprzęt RTV i AGD, farby, lakiery oraz inne środki chemiczne, używane w celach przemysłowych, akumulatory i baterie a także przeterminowane leki i produkty medyczne. Na szczęście, znalazłem firmę, która zajmuje się składaniem wniosków do BDO w imieniu innych podmiotów. Pracownicy firmy udzielili mi wielu cennych informacji, które pomogły mi się przygotować do uzyskania wpisu BDO, a także przygotowali dla mnie niezbędne dokumenty i dopilnowali wszelkich terminów. Dzięki pomocy profesjonalistów, udało mi się szybko i sprawnie uzyskać numer rejestrowy BDO, który służy do identyfikacji mojej działalności gospodarczej w ewidencji. Numerem rejestrowym oznacza się wszystkie faktury, umowy kupna sprzedaży oraz karty przekazania odpadów, wystawione przez moją firmę. Dzięki temu, mogę w bardziej przejrzysty sposób prowadzić własną ewidencję.

Ktoś mógłby powiedzieć, że sukces zawdzięczam dużemu szczęściu w życiu, jednak myślę, że po prostu mam odwagę, korzystać z okazji, kiedy mam taką szansę. Muszę ciężko pracować, żeby utrzymać się na rynku, mimo zmieniającej się sytuacji gospodarczej.

Kategorie: Transport