Sklejka należy do tańszych, mało wytrzymałych surowców, który wykorzystuje się podczas tworzenia drobnych elementów ozdobnych, jak również i do wykończeni. Ze względu na delikatność i cienkość tego materiału, dużym problemem może się okazać jego obróbka. Wydaje się że najlepszym sposobem jest obrabianie tego materiału w technologii cnc.

Zalety cięcia sklejki laserem

cięcie laserem sklejkiSklejka jest jednym z częściej wykorzystywanych materiałów, miedzy innymi do tworzenia różnych ozdób. Wyróżnia się niska cenę i delikatnością, przez co dużym problemem może się okazać obróbka tego materiału. Pośród wielu różnych metod obróbki najczęściej wykorzystuje się cięcie laserem sklejki. Jest to szczególnie polecana metoda w przypadku, gdy mamy do obrobienia jakiś szczególnie wymyślny element z tego materiału. Obróbka mechaniczna w przypadku sklejki nie jest zalecany, gdyż może  po prostu uszkodzić ten delikatny surowiec. Cięcie laserem zaś umożliwia niezwykle dokładne wprost odwzorowanie kształtów, dzięki komputerowemu sterowaniu maszyną do cięcia. Dodatkowo, wcześniej możliwe jest dokładne zaprojektowanie, jak ma wyglądać dany element który chcemy uzyskać. Dzięki temu istnieje możliwość obróbki nawet pojedynczych elementów ze sklejki bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych ze źle przygotowanym projektem. Specjalistyczne firmy, który wykonują taką obróbkę na zlecenie, są w stanie obrabiać laserowo zarówno bardzo małe elementy ze sklejki, jak i te o wymiarach dochodzących do 1500 na 1200 mm i grubości do 10 mm.

Sklejka jest bardzo często wykorzystywanym materiałem, ze względu na niską cenę i atrakcyjny wygląd. Ze względu jednak na delikatność tego materiału, są spore trudności z jego obróbką. Jedynym rozwiązaniem wydaje się korzystanie ze specjalistycznych maszyn, sterowanych komputerowo.

Kategorie: Usługi