Ze względu na coraz większą konsumpcję dóbr na terenie danego kraju poszukiwani są nowi dostawcy poszczególnych towarów. W celu nawiązania korzystnej współpracy czasami zachodzi potrzeba poszukania kontrahenta poza granicami. W takim przypadku należy przede wszystkim przekalkulować wszelkie koszty związane z pozyskaniem określonego towaru. Ważna jest szczególnie kwestia związana z logistyką.

Zalety transportu lotniczego

transport lotniczy kosztyNależy bowiem wybrać sposób dostarczenia dostawy. Do wyboru jest chociażby droga morska, lądowa lub transport lotniczy koszty takiej operacji są w dużej mierze uzależnione od kilku podstawowych czynników. Można tutaj wymienić chociażby miejsce załadunku i rozładunku. W zależności od odległości punktów docelowych oraz dostępności infrastruktury komunikacyjnej może dojść do określenia odmiennych stawek. Niezwykle ważne są parametry związane z samym towarem takie jak masa i wymiary. Każdy samolot posiada bowiem określoną przestrzeń załadunkową i udźwig. W przypadku niestandardowych ładunków może się okazać, że potrzeba wynająć większą jednostkę co z całą pewnością podroży całe przedsięwzięcie. Nie bez znaczenia jest również sama specyfika ładunku. Towary sypkie, płynne, radioaktywne czy grożące wybuchem muszą posiadać specjalny certyfikat bezpieczeństwa, w którym podane są szczegółowe informacje dotyczące możliwości przeprowadzenia transportu lotniczego oraz jego warunków. Ostatnim ważnym kryterium jest cena samego ładunku.

Jeśli jest on bardzo drogi to według przyjętych norm zostanie obciążony dodatkową opłatą. Jest to związane z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na czas transportu. Jak widać obecnie istnieje wiele sposobów na dostarczenie towaru w miejsce docelowe. To w dużej mierze od klienta zależy, które z dostępnych rozwiązań wybierze. Dostępne formy dostarczenia ładunku są zróżnicowane co do sposobu przeprowadzenia całej operacji. Niektóre z nich umożliwiają jednak ekspresowe dostarczenie towaru nawet z drugiego końca świata.

Kategorie: Transport