Wiele osób mylnie wiąże każdy kojec z ograniczaniem wolności zwierzęciu. Są jednak produkty, które stworzone zostały z myślą o bezpieczeństwie oraz komforcie psów. Takie kojce bardzo często umieszcza się wewnątrz domu lub w miejscach, gdzie pies ma swobodny dostęp. Zakup kojców ma wiele zastosowań bez względu na charakter zwierzęcia.

Kiedy kupić kojec dla psa?

kojec dla psa z drewnaKojce zazwyczaj tworzone są przez producentów na indywidualne zamówienie klienta. Można jednak w sklepach znaleźć gotowe rozmiary wyrobów i dopasować je do konkretnego zwierzęcia. Często tworzone są one z drewna, aby nie powodowały zagrożenia dla czworonogów, a przy tym dobrze prezentowały się w pomieszczeniach, jako element dekoracji. Taka drewniana klatka nie musi być znacznie większa od psa. Im jest przytulniejsza, tym zwierzę będzie czuło się w niej bezpieczniej. Kojec dla psa z drewna często kupowany jest dla psów adoptowanych, przybłęd, lecz także zwierząt, które bywają nieufne. Każdy czworonożny pupil potrzebuje kącika dla siebie, w którym będzie mógł spokojnie spać, bez obaw o ciągłe głaskanie czy przytulanie (często przez osoby w młodym wieku). Pies, który nauczy się przebywać w swoim kojcu, będzie traktował to miejsce jako swój teren i doskonale będzie wiedział, gdzie udać się, kiedy chce spędzić nieco czasu w samotności. Kojce zalecane są zarówno dla łagodnych, jak i nieco bardziej energicznych zwierząt.

Producenci przewidzieli wszystkie zdarzenia, do których może dojść w kojcu. Właśnie dlatego, mimo iż produkt często wykonuje się z drewna, to jest on odpowiednio bezpieczny. Pomimo opierania się psa o klatkę lub uderzania w nią, szczeble się nie zniszczą. Kojec może być wygodnie zamykany drzwiczkami. Niektóre zdolne psy samodzielnie uczą się, kiedy je zamykać.