Dolny Śląsk bogaty jest w liczne zabytki i urokliwe miejscowości. Wśród nich możemy wyróżnić Kudowę Zdrój. Położona u podnóża Gór Stołowych, ta mała miejscowość, charakteryzuje się bardzo dobroczynnym klimatem. Jest chętnie odwiedzana przez cały rok ze względu na bogatą bazę noclegową i oferowane atrakcje.

Atrakcje w Kudowie Zdrój

atrakcje turystyczne kudowa zdrójAtrakcyjna pod względem ukształtowania terenu i bogata w atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój, przyciąga rzesze turystów i wczasowiczów. Sama miejscowość na mapie Polski jest uznanym uzdrowiskiem. Co rocznie przybywa tu mnóstwo kuracjuszy. W licznych uzdrowiskach i domach zdrojowych korzystają oni z licznych atrakcji. Ze względu na specyfikę miejsca wiele hoteli i pensjonatów oferuje liczne zabiegi na ciało. Hotelowe spa zapewniają bogatą ofertę rehabilitacyjną i relaksacyjną. Kuracjusze chętnie tez korzystają z Parku Zdrojowego zlokalizowanego w centrum Kudowy Zdrój. Piękne okoliczności przyrody sprzyjają wypoczynkowi, a mieszcząca się w parku pijalnia wód mineralnych sprzyja zdrowiu i witalności. Ale poza leczniczymi atrakcjami ta malownicza miejscowość jest też centrum różnorodnych sportów. Okoliczne góry maja do zaoferowania wiele możliwości. Liczne szlaki górskie, piękne krajobrazy sprzyjają pieszym wędrówkom. Zimą można tu pojeździć na nartach. Okolica bogata jest w trasy rowerowe prowadzące aż do Czech. W okolicy znajduje się też bardzo atrakcyjne skalny labirynt – Rezerwat Błędnych Skał. Poza możliwościowymi do uprawiania licznych sportów w Kudowie Zdrój zobaczyć możemy wiele zabytków architektury. Stare chaty, cudowne ludowe kapliczki to tylko przedsmak tego co proponuje to miejsce. Dla koneserów mocniejszych wrażeń nie lada atrakcja będzie Kaplica Czaszek. Pochodząca z osiemnastego wieku, jak nazwa wskazuje, wyłożona jest cała z kości okolicznych mieszkańców. W Europie znajdują się tylko trzy takie miejsca.

Kudowa Zdrój oferuje turystom i kuracjuszom wiele atrakcji. Cudowny leczniczy mikroklimat, uzdrowiskowe wody zdrojowe i piękny krajobraz sprawiają, że miejscowość jest bardzo atrakcyjnym miejscem do spędzenia wolnego weekendu z przyjaciółmi czy wakacji z rodziną.

Kategorie: Turystyka