Rower do jazdy szosowej przeznaczony jest, do jazdy po drogach utwardzonych. Jego konstrukcja, ma za zadanie optymalizować opory powietrza stawiane przez rowerzystę. Dzięki temu zwiększa się prędkość oraz dynamika jazdy.

Jaki rower szosowy wybrać?

Romet Huragan 4Rama w rowerach szosowych wykonana jest z aluminium, zapewnia im to wytrzymałość, ale także lekkość. Rowery tego typu na ogół nie są wyposażone w amortyzatory, tym samym należy uważać podczas jazdy po nierównej nawierzchni a co gorsze podczas wjazdów na krawężniki. Opony przez swoją mała szerokość, stawiają mniejszy opór podczas jazdy, przekłada się na możliwość rozwinięcia większej prędkości. W tych modelach charakterystyczne jest kierownica, zakrzywiona i zawinięta niczym rogi baranka. Dzięki takiemu uformowaniu kolarz może przybrać wygodną leżącą postawę. Siodełko zostało specjalnie wydłużone i zwężone, przez co wywiera nacisk na odpowiednią pozycje. Dodatkowo nie podrażnia ud i nie wpływa na ruch rowerzysty. Na rynku jest dostępny nowy przełomowy model Romet Huragan 4, został wykonany zarówno dla osób poszukujących wrażenia typowo hobbistyczne, ale jak i dla profesjonalistów. Przez wykorzystanie wielu poziomowej zmiany biegów, jazda na nim jest łatwa i przyjemna. Wykonany został z wytrzymałych materiałów. Cała rama została wykonana z aluminium i częściowo pokryto ją karbonem. Ulepszone zostały pedały dzięki wykorzystaniu metalu, są twardsze ale także posiadają szpikulce. Ich zadaniem jest zatrzymanie obuwia, przed poślizgiem.

Bezpieczeństwo zapewniają dwa hamulce, znajdujące się na każdym z kół. Po naciśnięciu manetki przy kierownicy, po obu stronach felgi zaciskają się klocki hamulcowe. Należy pamiętać, że opony szosowe posiadają mniejszą szerokość kół i rozwijają większa prędkość, przez co droga hamowania jest dłuższa.