Wiele osób trafia do dentysty dopiero wtedy, kiedy stan zęba nie należy do najlepszych. Zazwyczaj takie osoby trafiają na ostre dyżury stomatologiczne i oczekują natychmiastowej pomocy. Nie jest to jednak wcale takie łatwe. Jeżeli zaczyna nas boleć ząb, oznacza to, że uszkodzona jest już tkanka nerwowa i naczynia krwionośne znajdujące się w zębie.

Chirurgiczne i klasyczne wyrwanie zęba w gabinecie

Wyrwanie zęba LondynTakie uszkodzenia są naprawdę głębokie (znajdują się w na terenie miazgi zębowej). I ubytek wcale nie musi być bardzo widoczny. Przeciwnie – może być niewielki, ale próchnica jest w stanie szybko przemieścić się do wnętrza zęba i tak narobić wielkich szkód. W takiej sytuacji istnieją tak naprawdę dwa rozwiązania. Jednym z nich jest leczenie kanałowe, które polega na usunięciu żywych tkanek z zęba, a następnie jego zaplombowaniu. Leczenie kanałowe jest kosztowne, ale bardzo skuteczne. Dzięki niemu nie trzeba tracić zęba. Innym rozwiązaniem jest oczywiście ekstrakcja zęba. Wyrwanie zęba Londyn odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nie jest to zabieg skomplikowany. Wyjątkiem są oczywiście zęby ósemki, czyli ostatnie zęby w łukach zębowych. Te posiadają zazwyczaj bardzo silne korzenie, a dostęp do nich jest utrudniony. Dlatego ósemki wyrywa się metodami chirurgicznymi z nacinaniem dziąseł, a następnie ich zszywaniem. Pozostałe zęby można bez problemu wyrwać bez ingerencji chirurgicznej. Jeśli chodzi o ząb przedtrzonowy albo trzonowy, to ekstrakcja zęba wcale nie jest złym pomysłem.

W tym miejscu zęby i tak są praktycznie niewidoczne. Zawsze można też po wyrwaniu zęba zdecydować się na implant, który będzie kolorystycznie dopasowany do innych zębów i w stosunku do nich praktycznie nie do odróżnienia. Lekarze dentyści oczywiście poinformują pacjenta o wszystkich możliwościach, ale ostateczną decyzję podejmuje sam pacjent.

Kategorie: Zdrowie