Od dłuższego czasu miałam problemu z nietrzymaniem moczu. Od lekarza dowiedziałam się, że w moim wieku przy takich problemach, najlepiej jest zastosować zabieg medyczny mający poprawić stan mięśni układu moczowego. Paradoksalnie, przez kilka dni po operacji musiałabym mieć założony cewnik. Zapytałam lekarza, z czym to by się wiązało. Trochę się tego bowiem obawiałam.

Zalety zastosowania cewnika urologicznego

cewnik urologicznyLekarz wytłumaczył mi, że założenia cewnika urologicznego jest związane z tym, że podczas zabiegu pacjent mógłby bezwiednie oddawać mocz, co utrudniłoby wykonanie zabiegu. Zastosowanie cewnika moczowego, niweluje to zagrożenie. Cewnik urologiczny utrzymuje się w pacjencie przez kilka dni po zabiegu, po to aby mógł on zachować komfort oddawania moczu bez bólu i bez konieczności załatwiania się do basenu. Lekarz zapewnił mnie, że cewnik urologiczny jest całkowicie bezpieczny. Jego założenie, a także użytkowanie nie wiąże się z bólem ani uczuciem dyskomfortu. Po założeniu cewnika urologicznego pacjent nawet nie odczuwa, że ma go wprowadzonego do cewki moczowej i może normalnie chodzić i poruszać się. Ważne jest również to, że cewnik urologiczny wykonany jest z hipoalergicznych silikonowych lub lateksowych elementów, dzięki temu jest on całkowicie bezpieczny nawet dla alergików, ponieważ nie powoduje podrażnień na ciele i może być stosowany nawet przez długi czas.

Teraz byłam już w pełni spokojna o to, że podczas zabiegu zostanie użyty cewnik urologiczny. Jak się już wkrótce przekonałam, zastosowanie cewnika urologicznego, rzeczywiście było bezpieczne i komfortowe. Zarówno w trakcie noszenia cewnika urologiczne, jak i po tym jak cewnik urologiczny został zdjęty nie czułam żadnych dolegliwości ani dyskomfortu. Cewnik okazał się bardzo praktyczny.

Kategorie: Medycyna