Jednym z najtrudniejszych wyborów w temacie techniki decoupage jest wybór odpowiedniego lakieru, który idealnie utrwali naszą pracę, jednocześnie wyrównując ewentualne niedoskonałości i niedociągnięcia. Lakier ma bowiem to do siebie, że może wygładzić powierzchnię, tuszując powstałe nierówności. Na rynku jest jednak tak wiele różnych lakierów, że trudno dokonać wyboru. Postanowiłam zatem napisać kilka słów o moim ulubionym.

Dlaczego werniks jest polecanym lakierem do decoupage?

polecany lakier do decoupageWerniks jest lakierem na bazie wody i prawdopodobnie najtańszą i najprostszą formą lakieru, jaką możemy dostać w sklepie z akcesoriami dla plastyków i początkujących artystów, a na pewno kochających decoupage. Lubię werniks, ponieważ po pierwsze jest bardzo tani. Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne na rynku lakiery, naprawdę nie kosztuje wiele. Zapłacimy za niego jakieś dwadzieścia, maksymalnie czterdzieści złotych za dwieście mililitrów werniksu. Lubię ten lakier również dlatego, że jest bardzo łatwy w użyciu praktycznie w każdej dostępnej wersji. Nie ma problemu żeby go rozprowadzić, jeżeli jest w wersji płynnej. Jeśli jeszcze bardziej chcemy sobie ułatwić życie to możemy kupić go w wersji w sprayu. Ten polecany lakier do decoupage możemy podzielić na dwa typy również według innej jego cechy charakteru. Mam tutaj na myśli werniks błyszczący albo werniks matowy. Ten pierwszy sprawi, że kolory nabiorą niesamowitej głębi, a ten drugi podkreśli wzory na malowanej powierzchni, ponieważ nie będzie się od niego odbijało światło.

Zatem jeżeli pytacie mnie o moim zdaniem najlepszy lakier do decoupage, to na pewno mogę z czystym sercem polecić werniks. Jest on łatwy w użyciu, a przy okazji dość tani, biorąc pod uwagę inne, dostępne na rynku rodzaje lakierów.

Kategorie: Sklep