Wygładzanie różnego typu powierzchni nie należy do najprostszych, co jest rozumiane szczególnie producentów zajmujących się obróbką twardych materiałów. W związku z tym, że wszystkie ściernice w końcu kończą swoją żywotność, każdy specjalista stara się wybrać takie rozwiązania, które będą mogły być stosowane bezawaryjnie przez długi czas.

Nowoczesne krążki do szlifowania

rapid prepJednym z producentów, który stara się udoskonalać proponowane przez siebie tarcze do szlifowania, jest firma Norton. Wprowadziła ona na rynek całą gamę produktów Rapid Prep. Krążki z tej serii zostały wyprodukowane ze ścierniwa zespolonego ze sobą specjalną odmianą żywicy. W ten sposób producent otrzymał wyrób, który przez dłuższy czas zachowuje swoje parametry techniczne i nadaje się do wykorzystania. Gruba warstwa ziarna dodatkowo wpływa na przedłużenie żywotności stosowanych detali. Oprócz tego w technologii zmienił się również system mocowania tarcz do szlifierki. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że połączenie jest o wiele trwalsze i przede wszystkim stabilne, co wpływ na bezpieczeństwo pracownika zajmującego się obróbką. Nowa technologia ma wpływ także na komfort pracy. Podczas skrawania cienkich warstw miękkich tworzyw nie dochodzi do zapychania się krążka, a więc nie trzeba przerywać pracy po to, by go oczyścić. Wszystkie wspomniane cechy zostały wypracowane podczas wieloletnich badań i analiz przeprowadzanych przez tego producenta.

Ta autorska technologia została doceniona przez wielu przedsiębiorców. Oczywiście muszą oni ponieść większy koszt jednostkowy, jednak dzięki wydłużeniu żywotności ściernic, ostatecznie i tak odnotowują zmniejszenie kosztów produkcji. Wydajniejsze rozwiązania są także ekologiczne, ponieważ przedsiębiorstwo generuje mniejszą ilość śmieci.

Kategorie: Sklep