Wielu osobom szczególnie podobają się ozdoby, które wykonano w stylu lat dwudziestych. Kultowe dekady minionego wieku mają swój specyficzny czar. Można spróbować go wprowadzić także i do naszego domu albo mieszkania. Które pomieszczenia warto urządzić w ten sposób i na co zwrócić największą uwagę podczas zakupów?

Funkcjonalna mydelniczka retro

mydelniczka w stylu retroJeśli chcemy podczas kąpieli czuć się, jakbyśmy żyli w innej epoce, możemy wykończyć naszą łazienkę w stylu retro. Kluczowymi elementami będą oczywiście wanna, umywalka oraz sedes. Najlepiej, gdyby wykonane były z dobrej jakości porcelany, chociaż w przypadku umywalki stosownym materiałem może okazać się także mosiądz. Wanna najlepiej będzie się prezentowała na pozłacanych lub mosiężnych nóżkach. Trzeba dobrać do niej odpowiednią słuchawkę na widełkach. Natomiast przy umywalce musi stanąć gustowna mydelniczka w stylu retro. Powinna być dopasowana do kranu i kurków, ale typowo można spotkać już gotowe retro zestawy łazienkowe. Mydelniczki takie mają najczęściej specjalną nóżkę, dzięki której przykręcimy je do ściany. Często wyposażone są także w ozdobną gałkę, niekiedy malowaną we wzorki. Jeśli chodzi o sam pojemnik, w którym umieścimy kostkę mydła, może on mieć formę porcelanowego talerzyka albo ażurowej konstrukcji wykonanej z grubej obręczy i powyginanych drutów. Zależnie od tego, czy chcemy, aby w pomieszczeniu przeważał kolor mosiężny, czy pragniemy, aby biała powierzchnia porcelany rozjaśniła wnętrze, wybierzmy odpowiednią opcję.

Mydelniczka w dawnym stylu, w komplecie z kranem i kurkami będzie idealnie pasować do półokrągłego mosiężnego zlewu retro. Wybierając pasujące nam produkty, nie zapomnijmy zwrócić uwagi na jakość materiałów, z jakich zostały wykonane akcesoria. Pamiętajmy także, by wszystkie poszczególne elementy pasowały do siebie, aby zachować spójność.

Kategorie: Dom / Ogród