Każdy człowiek ma swoim życiu gorszy okres. Wtedy wszystko się sypie i zaczynamy coraz bardziej pogrążać się w otchłani rozpaczy. Każda rzecz zaczyna nas przerastać, a nawet najmniejsze niepowodzenia są bardzo bolesne.

Dla wielu osób leczenie nerwicy jest uwłaczające

Leczenie nerwicyNie możemy w niczym znaleźć pocieszenia, ponieważ nawet rzeczy które kiedyś dawały nam radość stały się bezużyteczne. Można powiedzieć, że w skrócie tak wygląda depresja. Jest to bardzo ciężka dolegliwość z którą boryka się średnio co dziesiąta osoba. Sam również miałem taki problem i właśnie stąd wiem jak on wygląda. U mnie wszystko zaczęło się klasycznie, od bardzo traumatycznego przeżycia które wpędziło mnie w spirale smutku. Kiedy miałem osiemnaście lat moi rodzice postanowili się rozwieść. Niby nie jest to jakieś super ciężkie przeżycie dla człowieka w tym wieku, dla mnie też by nie było gdyby nie skończyło się to inaczej. Moja matka bardzo kochała jednak mojego ojca i nie potrafiła bez niego żyć, krótko po rozwodzie popełniła samobójstwo. To właśnie sprawiło, że zacząłem miewać ostre stany depresyjne. Nie interesowały mnie jednak wtedy żadne konsultacje psychologiczne czy leczenie nerwicy. Wyładowywałem całą moją frustracje na imprezach, domówkach i innych tego typu wydarzeniach. Topiłem moje smutki w alkoholu i nie widziałem w tym nic złego. Przestałem jednak pojawiać się w szkole, straciłem wielu przyjaciół i kontakt z rodziną. Przez to wszystko nie zdałem matury ani nie ukończyłem szkoły, olałem również egzamin na prawo jazdy. Każde kolejne niepowodzenie jeszcze bardziej pogłębiało mój już i tak ciężki stan.

Całe szczęście moja dobra znajoma zaprowadziła mnie do dobrego psychologa w Krakowie. Jej ojciec bywał u niego, ponieważ przechodzi leczenie nerwicy. Wiedziała ona więc jak ciężko wychodzi się z takiej choroby i jak może ona zrujnować życie.

Kategorie: Zdrowie