Mapa w formie nadruku na plecaku

Zajmuje się podróżowaniem od niemalże dwudziestu lat. Często opowiadam o swoich patentach, które przydają się wielu osobom. Patent o którym chciałbym opowiedzieć teraz pozwala zaoszczędzić miejsce, a dodatkowo pozbyć się ryzyka zamoczenia lub zgubienia mapy. Jest to sposób na zapewnienie sobie wygody w podróży za niewielkie pieniądze. Dodam, że stosuję go już od około ośmiu lat.

Plecak z nadrukiem jako Twoja mapa

plecak z nadrukiem na wycieczkiPodróżując w trudnych regionach świata (np. na Syberii) zawsze musiałem szczególnie pilnować mapy. Utracenie jej wiązało się z wieloma kłopotami, zwłaszcza wśród otaczającej mnie tajgi. Wymyśliłem na to sposób – zacząłem zabierać ze sobą plecak z nadrukiem na wycieczki. Nadruk przedstawiał dokładną mapę regionu w który się wybieram. Patent jest bardzo dobry, pod warunkiem, że wykorzystujesz do tego wodoodporne rodzaje nadruków. Najlepsze są nadruki zgrzewane na specjalnej prasie. Masz pewność, że Twoja mapa ani się nie rozpłynie pod wpływem deszczu, ani nie popęka. Dodatkowo oszczędzasz miejsce, ponieważ wbrew pozorom w podróży puszka z mapą zajmowała dużo przestrzeni. Dzięki tej oszczędności możesz zabrać ze sobą na przykład dodatkowe racje żywnościowe lub zapasowe krzesiwo. Druk mapy jest dokładny, lecz pamiętaj o tym, by na nim nie oszczędzać pod żadnym pozorem. Nawet najdroższa metoda druku nie jest aż tak kosztowna w stosunku do pieniędzy potrzebnych podczas wyprawy. Czasami lepiej dopłacić kilka złotych, lecz mieć pewność, że są to mądrze wydane pieniądze. Jeśli nie ufasz nadrukom, to polecam zastosować ten patent jako awaryjny, zabierając ze sobą tradycyjną mapę.

Podróżowanie to zajęcie dla osób, które poradzą sobie w każdych warunkach, nawet bez mapy. Mimo to skoro można zadbać o to, by mieć cały czas ze sobą mapę, to czemu z tego nie skorzystać? Pomysł jest niedrogi, a jego wytrzymałość jest zadowalająca. Polecam przetestowanie takiego nadruku w kontrolowanych warunkach. Jestem przekonany, że spodoba się wielu czytelnikom tego wpisu.