Nauka w szkole zaczyna się w wieku sześciu lat i może trwać nawet do trzydziestego roku życia. Jednak to pierwsze lata nauki są najważniejsze, gdyż wtedy każdy młody człowiek zdobywa podstawy z wielu przedmiotów szkolnych.

Jak wyglądają dydaktyczne modele anatomiczne?

szkolne modele anatomiczneKażde dziecko ma jakiś swój ulubiony przedmiot szkolny, którego nauka sprawia mu wyjątkową przyjemność. Przeważnie ścisłe przedmioty sprawiają uczniom kłopoty, natomiast nauki przyrodnicze są bardzo lubiane, ze względu na interesujące tematy, dotyczące otaczającej ich rzeczywistości. Szkolne modele anatomiczne są wykorzystywane na biologi, ponieważ dotyczą świata zwierząt, roślin i człowieka. Najpopularniejszy jest model ludzkiego szkieletu, który znajduje się w każdej sali biologicznej. Jego wielkość odpowiada rzeczywistym rozmiarom człowieka, zatem świetnie oddaje proporcje ludzkiego ciała. Dostępne są także modele przedstawiające układ mięśniowy i krwionośny.  Nauka biologii obejmuje także poszczególne narządy takie jak serce, wątroba, mózg, płuca czy żołądek, które również są dostępne w formie gotowych modeli. Mogą one być w formie całego projektu albo rozkładanych elementów. Dzięki modelowi anatomicznemu narządu wzroku, uczniowie mogą z bliska zobaczyć jak wygląda oko od wewnątrz i z czego się składa. Bez takiej pomocy dydaktycznej nie byłoby możliwe wizualne przedstawienie tematu. Na biologi wykorzystywane są również modele szczęki wraz z uzębieniem, struktury DNA czy przekrój korpusu człowieka.

W szkole nauczyciele wykorzystują przeróżne pomoce dydaktyczne, gdyż są bardzo pomocne w omawianiu wielu tematów lekcyjnych. Niektóre z nich można kupić w sklepach z zabawkami, ale większość z nich sprzedawana jest w specjalnych sklepach zajmujących się zaopatrzeniem szkół w przybory.

Kategorie: Edukacja