Pomimo tego, że sufity podwieszane potrafią nadać naszemu mieszkaniu powiewu nowoczesności to jednak nie nadają się do każdych pomieszczeń, a ich montaż potrafi zająć dużo czasu robiąc przy tym sporo bałaganu. Odchodzi się powoli od ich stosowania na rzecz nowości na rynku, jaką są sufity napinane dające ogrom możliwości i pasujące do każdego mieszkania.

Nowoczesne sufity do każdego pomieszczenia

sufit napinany ile kosztujeMontując sufit podwieszany musimy zabezpieczyć meble ponieważ wszystko w momencie od wiercenia będzie w kurzu i pyle. Ponadto nierzadko montaż takiego sufitu zajmuje kilka dni plus potrafi sporo kosztować ponieważ do jego montażu najczęściej potrzebujemy pomocy. Zupełnie inaczej jest w przypadku sufitów napinanych wykonanych z elastycznej folii, którą możemy zamontować samodzielnie bez zabezpieczania całego mieszkania. Choćby z tych względów coraz więcej osób decyduje się na sufit napinany ile kosztuje taki sufit? Przyjmuje się, że jeden metr kwadratowy to kwota od stu do trzystu złotych, aczkolwiek warto przejrzeć oferty poszczególnych sklepów oraz porównać je ze sobą. Kwota takiego sufitu jest zależna oczywiście od powierzchni, ale też koloru. Możliwe jest bowiem zamówienie zarówno tradycyjnego, białego sufitu, jak i w każdym innym kolorze, a nawet i z nadrukowaną grafiką! Sufity napinane w przypadku sporych oraz przede wszystkim wysokich pomieszczeń mogą być ponadto formowane w ciekawe kształty i figury przestrzenne.

Sufit oczywiście może być bezpośrednio zamontowany na nasz sufit dlatego tak dobrze odnajduje się również w przypadku niskich mieszkań. Jego ogromną zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości oraz odporność na wilgoć, czy nawet ogień. Są bardzo higieniczne i bezpieczne toteż coraz częściej możemy je spotkać nie tylko w mieszkaniach, ale też w szpitalach.