Pojezierze Mazurskie to region, w którym znajdują się największe polskie jeziora. Jest to miejsce, które zapewnia wiele rozrywek, takich jak możliwość uprawiania sportów wodnych czy żeglarstwa. Są to także tereny obfitujące w liczne kompleksy leśne, w których spotkać można wiele ciekawych zwierząt oraz roślin.

Noclegi na Pojezierzu Mazurskim

noclegi EłkNajwiększym, oraz najbardziej licznym pod względem ludności miastem na Mazurach, jest Ełk. Miejscowość ta lezy tuż nad jeziorem Ełckim, które jest jednym z największych oraz najgłębszych jezior w Polsce. Na jeziorze znajduje się wyspa, na którą można dojść przez dwa mosty. Na niej umieszczone są zabytkowe ruiny zamku, wybudowanego w średniowieczu przez Zakon Krzyżacki. Ełk stwarza nie tylko wiele możliwości zwiedzania, ale także aktywnego wypoczynku. Znajduje się tu wiele plaż miejskich, na których możemy ciekawie spędzić czas, grając na przykład w siatkówkę plażową czy popływać w pobliskim jeziorze. Jest to również gratka dla fanów sportów wodnych czy wędkarstwa. W mieście oraz w jego pobliżu znajdziemy wiele łowisk, gdzie możemy oddać się tej relaksacyjnej czynności, czyli wędkowaniu. Bliskość wielu zbiorników wodnych oznacza również możliwość wypożyczenia kajaków czy rowerów wodnych, które są sposobem na ciekawe zagospodarowanie czasu dla całej rodziny. Jeśli chodzi o noclegi Ełk oferuje ich bardzo wiele, zarówno w centrum jak i na obrzeżach miasta. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będąc na Mazurach warto też spróbować pysznej, regionalnej kuchni.

Wybierając się na urlop na Mazury warto zdecydować się na nocleg w dużym mieście, w którym zawsze coś się dzieje. Idealną miejscowością do relaksu oraz aktywnego wypoczynku, będzie Ełk. Jest to największe miasto w tym regionie, które zapewni wiele atrakcji turystycznych oraz kulturalnych.

Kategorie: Usługi