Wraz z przyjaciółką co roku organizujemy swoją własną wigilię. Tradycja ta ma już ponad dekadę i z początku opierała się jedynie na zjadaniu przekąsek w gronie znajomych. Jednak z roku na rok nasze spotkania wigilijne nabierały zupełnie innego charakteru.

Piękne obrusy z bawełny

obrus bawełnianyZ upływem lat nasze wieczory wigilijne zaczynały się robić coraz bardziej tradycyjne, a na stołach pojawiały się wigilijne potrawy. Choć nie każda z nas miała czas na gotowanie wykwintnych potraw dwa tygodnie przed planowaną wigilią ustalałyśmy wspólnie menu i pilnowałyśmy aby na naszym stole niczego nie zabrakło. Były ryby, sałatki zupa grzybowa bądź barszcz z uszkami. Gdy zmieniłam miejsce zamieszkania wspólnie z przyjaciółką ustaliłyśmy ze to u mnie odbędzie się nasza wigilia. Byłam bardzo podekscytowana, ale i zestresowana. Wszystkie wcześniej organizowane uroczyste spotkania odbywały się w jej mieszkaniu. Teraz musiałam się dobrze przygotować. Koniecznie zakupić kilka ważnych rzeczy. Nie miałam nawet obrusa na stół. Wiadomo, ze przy takich uroczystościach obrus doskonale uzupełnia całą dekorację. Postanowiłam, że zakupię obrus bawełniany, gdyż pasuje on zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i tradycyjnych. Obrusy dopełniają zarówno te nowoczesne aranżacje jak i te bardziej klasyczne. Prosty bawełniany obrus odpowiednio przystrojony będzie doskonałą podstawą do przygotowania pięknych świątecznych aranżacji. Obrusy mają wiele funkcji zdobią, ale również chronią stoły lub maskują ich niedoskonałości, rysy, odparzenia. Ja zdecydowałam się na klasyczny biały obrus.

Byłam niesamowicie podekscytowana tym, że mogę zaaranżować sama swój stół i od podstaw nakryć. Bardzo lubię klasyczne i delikatne ozdoby dlatego z pewnością obrus z bawełny będzie idealnie do takiej aranżacji pasował.