Choć może wzbudzać mieszane uczucia, a nawet odrazę, śluz ślimaka stał się prawdziwym hitem pielęgnacyjnym! Wszystko za sprawą kosmetyków azjatyckich, które stały się w ostatnim czasie bardzo modne także w Polsce, a które bardzo często wykorzystują naturalne składniki, w tym właśnie śluz. O jego dobroczynnych właściwościach wiedzieli już jednak w starożytności Grecy, choć pierwsze profesjonalne kosmetyki zaczęły pojawiać się dopiero w latach osiemdziesiątych dzięki chilijskiej rodzinie zajmującej się hodowlą ślimaków.

Na co pomaga śluz ślimaka?

śluz ze ślimakaKosmetyki zawierające śluz ze ślimaka charakteryzują się przede wszystkim właściwościami odżywczymi i nawilżającymi. Pomagają wygładzić zmarszczki, blizny i rozstępy, a także rozjaśnić przebarwienia i wyrównać koloryt skóry. Są również skuteczne w łagodzeniu podrażnień i przynoszą ukojenie swędzącej skórze. Śluzu używa się w leczeniu trądziku ze względu na właściwości przyspieszające gojenie się ran i kojenie stanów zapalnych. Uważa się także, że śluz ślimaka może przyczynić się do spowolnienia procesów starzenia się skóry. Wszystkie właściwości śluzu wynikają z jego składników takich, jak: alantoina, kwas glikolowy, kolagen, elastyna oraz witaminy A, C i E. Kupując kosmetyki należy jednak szczególnie zwrócić uwagę na ilość śluzu w kosmetyku, aby w pełni wykorzystać cudowne właściwości składników w nim zawartych. Należy również pamiętać o systematycznym stosowaniu, aby odczuć satysfakcjonujące efekty.

Śluz ze ślimaka ma wiele dobroczynnych, pielęgnacyjnych właściwości. Sprawdzi się w przypadku każdego typu skóry, szczególnie jednak polecany jest osobom o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Większość kosmetyków jest przeznaczonych dla cery problematycznej, jednak można znaleźć również takie, które sprawdzą się świetnie każdemu.

Kategorie: Usługi