Jakiś czas temu odbyłam kurs szycia. Zawsze chciałam się tego, nauczyć, ale jakoś odwlekałam w czasie. Teraz dużo ćwiczę jak chodzi o krawiectwo, tworząc ubrania dla siebie i dla moich najbliższych. Poza ubraniami zabrałam się za prostsze zlecenia. Na jednym z nich zaczęłam fajnie zarabiać. Nie spodziewałam się, że taki drobiazg może być tak pożądanym kierunkiem na rynku. 

Elegancka poduszka na obrączki

satynowe poduszki pod obrączkiZawsze podziwiałam moją babcię, która do tej pory potrafi szyć piękne kreacje. Kiedyś obiecałam sobie, że nauczę się szyć chociaż po części tak jak ona. Całkiem niedawno ukończyłam więc kurs szycia i obecnie wprawiam się szyjąc ubrania sobie i wszystkim dookoła. Poza tym szyje też satynowe poduszki pod obrączki i jest to moja praca zarobkowa. A zaczęło się od tego, że mój znajomy, który ma firmę organizującą śluby, zapytał mnie, czy znam kogoś, kto byłby w stanie takie poduszki dla niego szyć. Podjęłam się wyzwania i na dzień dzisiejszy prawie nie nadążam ze zleceniami. Poduszki na obrączki różnią się między sobą wielkością, kolorem a także ozdobami. Jedne są proste i klasyczne, inne bardzo ozdobne. Większość z nich powstaje na indywidualne życzenia klientów, dzięki czemu nie ma takiej monotonii w realizacji zamówień. Najmniejsze poduszki są później wkładane do pięknych pudełek. Większość par życzy sobie właśnie takiej oprawy dla obrączek. Niektórzy, jednak, pozostają przy większej poduszeczce, bez pudełka wówczas. 

Od jakiegoś czasu, niedługo po tym, jak ukończyłam kurs szycia, zajmuje się szyciem poduszek na obrączki. Są one bardzo proste w wykonaniu, ale efekt końcowy jest oszałamiający. Poduszki szyje na zlecenie mojego znajomego. Większość poduszek wykonywanych według życzenia klientów. Niemal każda poduszka jest więc inna. 

Kategorie: Usługi