W zakładach kosmetycznych, czy odnowy biologicznej wszystko musi być czyste, sterylne, higieniczne. Zawsze musi być wszystko dezynfekowane po poprzednim kliencie. Niestety ale bardzo trzeba o to dbać, aby żaden z klientów niczym się nie zaraził i czuł się komfortowo podczas zabiegu czy masażu. 

Kolorowe prześcieradła w zakładach kosmetycznych

prześcieradło na łóżko kosmetyczneZakład kosmetyczne, czy zakład odnowy biologicznej, czy jakikolwiek inny zakład gdzie są przyjmowani klienci musi być nieskazitelnie czysty. Dlatego prześcieradło na łóżko kosmetyczne powinno być bardzo często wymieniane, Prześcieradło na łóżko kosmetyczne może być różnokolorowe, aby dopasować je do całej wizualizacji salonu. Prześcieradła na łóżko, które są typowo kosmetycznymi łóżkami uszyte są z bawełny. Posiadają one gumkę na całym obrębie, aby prześcieradło się nie ślizgało po całym materacu w momencie kiedy wykonywany jest masaż. Nie może on ugniatać klientów, dlatego musi być bardzo mocno naciągnięte. Gumka jest zaletą tych prześcieradeł, bo właśnie przez te wszyte gumki prześcieradło się nie zsuwa. Prześcieradło, albo inaczej pokrowiec na łóżko kosmetyczne musi być miękki, wygodny, delikatny dla ciała, a przede wszystkim nie może uczulać. Musi być antyalergiczne, ponieważ nigdy nie wiadomo jaki trafi nam się klient. Wiadomo, że łóżka kosmetyczne mogą być różnej wielkości, dlatego przy zakupie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość prześcieradła, aby nie okazało się za duże, bądź za małe.

Prześcieradła na tak zwane łóżka kosmetyczne można zamówić w sklepach kosmetycznych, a dokładniej w sklepach gdzie sprzedawany jest cały sprzęt, czyli fotele, krzesła, łóżka kosmetyczne, albo zamówić przez internet. Ogólnie jest bardzo duży wybór co do rozmiaru jak i kolorystyki prześcieradła,