Osoby, które zawodowo zajmują się uprawą warzyw, najczęściej jet to ich jeny źródło utrzymania. Rolnicy swoje plony sprzedają na okolicznych targach oraz placach, albo odsprzedają do punktu skupu. Aby zarobić, muszą oni sprzedać ich bardzo duże ilości.

Co sprzedają polscy producenci warzyw?

producent warzywW każdym mieście znajduje się przynajmniej jeden plac targowy, na którym codziennie, albo raz w tygodniu zjeżdżają się okoliczny rolnicy oferujący swoje produkty. W taki sposób z pewnością kupimy dużo taniej owoce i warzywa z polskich upraw. Także producent warzyw może je oferować w takich miejscach, choć on jest nastawiony na hurtową sprzedać, dlatego też zaopatruje sklepy spożywcze, popularne warzywniaki, czy duże hurtownie. Producenci zajmują się uprawą produktów żywnościowych na masową skalę. W ich posiadaniu są dziesiątki, a nawet setki hektarów pól uprawnych. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi rolniczemu, są w stanie szybko i sprawnie na czas zebrać plony. Są oni z pewnością gigantami na rynku spożywczym i zwykły, okoliczny rolnik nie ma co z nimi konkurować. Ponieważ w naszym kraju panuje umiarkowany klimat, to najczęściej są uprawiane sezonowe warzywa, którym wystarczy taka ilość słońca jaka panuje każdego roku. Producenci dostarczają głównie ziemniaki, buraki, cebulę i marchew. Nie każdy producent uprawia swoje warzywa w ekologiczny sposób, dlatego jeżeli chcemy mieć pewność co do ich sposobu produkcji, to najlepiej kupować warzywa w sklepach ze zdrową żywnością, lub u zaprzyjaźnionych rolników.

Do najczęściej kupowanych warzyw należą ziemniaki, marchewki, kalafior i warzywa liściaste. Polacy pokochali jarmuż, cykorię, czy rukolę. Producenci tych warzyw nie muszą się martwić o zbyt swoich produktów, bo klienci zawsze będą chętni na świeże warzywa.