Rozliczanie sprzedaży za pomocą kasy czy drukarki fiskalnej jest obowiązkowe dla większości firm handlowych i usługowych, które działają na rzecz klientów indywidualnych nieposiadających działalności gospodarczej. Oczywiście są wyjątki, ale jest ich niewiele.

Dla kogo jest najlepsza drukarka fiskalna?

drukarki fiskalne praga północZgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług, zwolnienie z obowiązku rejestrowania sprzedaży na urządzeniu fiskalnym dotyczy firm, których roczny dochód nie przekroczył dwudziestu tysięcy złotych albo prowadzą wyłącznie działalność w internecie i nie przyjmują gotówki jako formy zapłaty. Jeżeli nasza firma podlega temu obowiązkowi, to musimy zakupić urządzenie fiskalne najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalnością lub od początku kolejnego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zaistniał obowiązek jej posiadania. Do wyboru mamy kasy i drukarki fiskalne Praga Północ jest dzielnicą, w której na pewno je kupimy. Kasy są przede wszystkim samodzielnymi urządzeniami, które sprawdzą się w małych i dużych firmach. Natomiast drukarki fiskalne są niesamodzielne i muszą być podłączone do programu sprzedażowego. Z jednej strony to może być wada, ale z drugiej to zaleta, ponieważ program daje znacznie więcej możliwości niż kasa. Może współpracować z magazynem oraz bez problemu w jednym miejscu wystawimy fakturę, rachunek czy paragon. Drukarki wyglądem przypominają kwadrat i posiadają w środku rolkę papieru do drukowania paragonów dla klienta. Jeżeli chodzi o jej cenę, to jest zbliżona do kasy fiskalnej.

Każde urządzenie fiskalne w momencie zakupu posiada specjalne blokady, które nie pozwalają na prowadzenie sprzedaży fiskalnej. Dopiero w momencie montażu i konfiguracji kasy, serwisant dokonuje jej fiskalizacji i od tej chwili może ona poprawnie działać.

Kategorie: Usługi