Od dłuższego czasu miałem problem z przemakającym dachem mojego domu. Po pobieżnych oględzinach okazało się, że problem był związany ze sposobem montażu pokrycia dachowego, z użyciem wkrętów. Szybko zostały one pokryte przez korozję, co powodowało przeciekanie.

Zastosowania nitów nierdzewnych

nitonakrętki nierdzewneProblem z przeciekającym dachem oczywiście narastał z czasem, co zmusiło mnie do wymiany pokrycia na nowe. Po poradzeniu się sprzedawcy w sklepie budowlanym, okazało się, że do montażu pokrycia dachowego znacznie lepiej sprawdzą się nitonakrętki nierdzewne. Jak się bowiem okazało, te elementy montażowe nie powodują tak dużych uszkodzeń wokół miejsca ich montażu, przez co jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo że dach z czasem zacznie przeciekać. Dodatkowo fakt, że nity te wykonano ze stali nierdzewnej sprawia, że nie będą one atakowane przez korozję, która była głównym powodem powstania rozszczelnień poprzedniego dachu. Postanowiłem, że dostosuję się do wskazówek sprzedawcy i zakupiłem duży komplet nitów nierdzewnych wraz nitownicą pneumatyczną. Obecnie mija już drugi rok od momentu, kiedy przeprowadziłem gruntowny remont dachu i muszę sprawdzić, ze wykorzystanie do jego przeprowadzenia nitów nierdzewnych było strzałem w dziesiątkę. Dach nie przecieka, a dodatkowo nie widać na nim jakikolwiek śladów rdzy. Co więcej, samo przeprowadzenie remontu przy pomocy nitownicy i nitów nierdzewnych było dla mnie znacznie wygodniejsze, w porównaniu gdy wykonywałem podobne prace z użyciem wkrętów i wkrętarki.

Na trwałość pokrycia dachowego wpływ może mieć wiele czynników. Bardzo istotne jest to, jakich akcesoriów użyjemy do montażu dachu. W moim przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdziły się nity ze stali nierdzewnej, których montaż był znacznie wygodniejszy.