W czasach, gdy posiadanie własnego basenu nie jest już atrakcją tylko dla najbogatszych, coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego kompleksu wodnego, który jest najlepszym wybawieniem od upalnych letnich dni. I choć wykonanie takiego basenu może pochłonąć sporą ilość pieniędzy, jest to inwestycja na lata, jeśli np. zamierzamy przeznaczyć taki dom na wynajem. 

Spadają ceny budowy przydomowego basenu

budowa basenu w niskiej cenieZapewne niejedna osoba z rozrzewnieniem oglądała kiedyś amerykańskie filmy, na których niemalże każdy dom posiadał własny basen. Dzisiaj staje się to również normą w Polsce, na którą powala sobie coraz więcej rodzin, nawet zarabiając tzw. średnią krajową. Jest to związane ze znacznym podwyższeniem się oceny komfortu oraz spadkiem cen wykonania takiej pracy, dlatego budowa basenu w niskiej cenie jest obecnie bardzo realna. Okazuje się, że posiadanie własnego kompleksu wodnego znacznie przyczynia się do wzrostu aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, wpływając w szczególności na zdrowie i jakość życia. Co więcej, coraz więcej ludzi decyduje się na budowę basenu wewnętrznego, który pozwala na korzystanie z niego przez cały rok, co jest w naszym klimacie bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Mikrobaseny tego typu mogą znajdować się w piwnicy i zazwyczaj to one robią największe wrażenie gości (o ile jesteśmy posiadaczami domu o znacznej powierzchni). Jeśli jednak konstrukcja naszego domu nie pozwala na basen wewnętrzny, ale posiadamy wystarczająco duży plac wypoczynkowy, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie kompleks wodny zewnętrzny, który ewentualnie można połączyć ze stojącą już budowlą lub zdecydować się na specjalne okrycia sterowane „na pilot”.

Zanim zdecydujemy się na budowę przydomowego basenu, należy pamiętać, że jeśli planujemy wykonanie dużej konstrukcji (powyżej trzydziestu metrów kwadratowych) staniemy przed obowiązkiem posiadania pozwolenia na budowę – taką samą jak w przypadku budowy domu. 

Kategorie: Ogród