Rozmiary materacy w sklepie

 

W przypadku łózek sypialnych bardzo często trzeba samemu dopasować do niego odpowiedni materac. Standardowe wymiary materaca są ważne, gdyż zależy od tego jak będziemy się wysypiać. Jest to ważne, gdyż źle dobrany materac może się nam obsuwać w siągu nocy lub gdy będzie on nie odpowiedniej grubości, naszym ciężarem możemy czuć deski, które znajdują się łóżku co jak wiadomo nie jest zbyt komfortowe.

Najlepsze piankowe materace

materac piankowy 10 cmJak się okazuje w ostatnim czasie największa popularnością cieszy się materac piankowy 10 cm, które pasuje nie mal do każdego rodzaju łóżka. Jest t odpowiednia wysokości zarówno dla dzieci jak i dorosłych osób. Nie sa one tylko preferowane dla osób otyłych, gdyż nacisk może być zbyt duży, więc w takim przypadku polecamy materaca większej grubości. Jednakże ponad 80% materacy sprzedawanych na rynku mają wysokości 10 centymetrów a co za tym idzie dużo osób nie ma problemu z kupnem takiego materaca w dowolnym sklepie. Dodatkowo pianka, która posiadają jest najwyższej jakości i średni czas użytkowania takiego materaca to 10 lat i na taki czas niektóre firmy dają gwarancję na swoje materace, więc użytkownicy mogą być spokojni o jego stan, gdyż w razie czego zawsze można go w szybki sposób wymienić. W dzisiejszych czasach bardzo rzadko można spotkać materaca piankowe tak wysokie jakości oraz z czasem tak dużej gwarancji, co zapewne daje dużo pewności wszystkim klientom, którzy zdecydowali się właśnie na ten model materaca do swojej sypialni.

Cieszy na fakt, że wiele osób zaczyna dbać o swoje zdrowie i kupują wysokiej jakości materac piankowe, które są jedną z najlepszych inwestycji dla naszego układu kostnego. Różnice można już poczuć po kilku nocach, gdy nie mamy żadnego ucisku na nasze kręgi i budzimy się w pełni sił.