Skuteczne odstraszacze ptaków

Jeśli mieszkamy w mieście, zapewne doświadczyliśmy odchodów ptaków na swoich parapetach, balkonach, czy elewacjach. Zawierają one kwas, czyli są żrące, a co za tym idzie niszczą powierzchnię na której się znajdują, dlatego warto zainteresować się metodami odstraszającymi ptaki. 

Nowoczesny odstraszacz ptactwa

nowoczesne odstraszacze ptakówJeśli chcemy nabyć nowoczesny system do odstraszania ptaków, to najlepiej zdecydować się na ultradźwiękowy odstraszacz. To urządzenie małe, kompaktowe, które może być zamontowane przy oknie, balkonie, czy dachu. Jest wyposażone w sensoryczny czujnik ruchu, który włącza się jedynie, gdy w zasięgu odstraszacza pojawi się żywe stworzenie. Jest tak ponieważ, czujnik reaguje na ciepło. W momencie gdy w zasięgu odstraszacza znajdzie się ptak, automatycznie włącza się stroboskop, który go oślepia. Następnie urządzenie emituje sygnał ultradźwiękowy o zmiennej częstotliwości. Urządzenia działa bez zarzutu, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Nowoczesne odstraszacze ptaków wcale nie są drogie. Średnia cena urządzenia to sto pięćdziesiąt – dwieście złotych. Mamy do wyboru odstraszacze zagraniczne, ale i te pochodzące od polskich producentów. To, jaki wybierzemy jest kwestią wyłącznie naszych potrzeb i oczekiwań. Niektóre odstraszacze posiadają możliwość wgrania dźwięków, jakie są charakterystyczne dla ptaków drapieżnych. To bardzo ciekawe rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że na nie są wyczulone niemal wszystkie gatunki ptaków, jakie zanieczyszczają nasze balkony, czy parapety.

Jeżeli chcemy skutecznie i trwale pozbyć się z naszego otoczenia kłopotliwego ptactwa, zanieczyszczającego nasze okolice, odstraszacz ultradźwiękowy, nadaje się do tego idealnie. Niski koszt takiego urządzenia, dodatkowo motywuje do  jego nabycia.