Alkohol towarzyszy naszej kulturze od wielu lat i jest bardzo popularną używką. Trzeba pamiętać, że jest on trucizną dla naszego organizmu, szczególnie w dużych ilościach, dlatego trzeba go spożywać z umiarem i najlepiej okazjonalnie.

Kiedy jest konieczne odtrucie alkoholowe?

odtruwanie po alkoholu warszawaPrawie każdy z nas spożywa częściej lub rzadziej w swoim życiu alkohol, który nieraz jest przyczyną poważnych schorzeń. Jeżeli sięgamy po alkohol sporadycznie, na specjalne okazje, to nie jest on dla nas szkodliwy. Jednak kiedy go systematycznie nadużywamy, staje się dla nas niszczącą siłą, która nierzadko sprowadza człowieka na samo dno. Organizm alkoholika, ale także osoby, która jednorazowo przyjęła dużą ilość trunków, jest zatruty i wymaga odpowiedniego zabiegu. Najskuteczniejsze w takiej chwili jest odtruwanie po alkoholu Warszawa jest miastem, gdzie znajduje się wiele klinik i ośrodków zajmujących się leczeniem alkoholizmu. Choć sam detoks nie jest metodą leczniczą, to jest jego pierwszym etapem, gdyż organizm pacjenta musi być „czysty” przed przystąpieniem do leczenia. U osób, które długotrwale nadużywają alkohol, zachwiana zostaje gospodarka wodno – elektrolitowa, poziom jonów magnezu, potasu i sodu, są bardzo obniżone i wymagaj jak najszybszego wyrównania. Odtruwanie alkoholowe przeprowadza się nie tylko na osobach uzależnionych, ale także kiedy zatrucie alkoholem jest jednorazowe. Procedury w obu przypadkach są takie same i może ono trwać kilka dni. Ponadto detoks może być prowadzony w domu lub w ośrodku.

Jedynie najcięższe przypadki zatruć alkoholowych są kierowane do szpitala, gdyż nierzadko wymagają hospitalizacji. Detoks pomaga także złagodzić i zmniejszyć skutki odstawienia środka uzależniającego, które są bardzo dotkliwe i nieprzyjemne.