Transport lądowy, opiera się na przewozie z wykorzystaniem samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych lub autobusów. Przewóz towarów, wymaga odpowiedniego przystosowania pojazdu oraz zabezpieczenia ładunku w taki sposób, aby przewożony towar nie uległ zniszczeniu wskutek niesprzyjających warunków na drodze.

Wysokojakościowe stelaże do przewozu płyt

stelaże do transportuW tym celu, kierowcy pojazdów dostawczych oraz ciężarowych, wykorzystują różnego rodzaju artykuły, między innymi takie jak pasy spinające towar, dzięki czemu nie zostaje on narażony na uderzenia, na przykład podczas gwałtownego hamowania. Swoje zastosowanie znajdują także specjalne stelaże, które zostają mocowane do podłogi w części załadunkowej samochodu dostawczego lub ciężarowego. Takiego rodzaju stelaże, służą głównie do przewozu płyt ceramicznych, spieków kwarcowych, drzwi oraz okien, a wykorzystanie do tego celu stelaża, upewnia nas o doskonałym zabezpieczeniu przewożonego towaru. Stelaże do transportu wykonywane są ze stali oraz metalu, a także zapewniają stabilność przewożonych płyt, które zostają przymocowane do specjalnie wykonanego stelaża na potrzeby transportu. Firmy specjalizujące się w transporcie, posiadają  odpowiednie ilości stelaży w różnych rozmiarach, oraz korzystają z nich podczas przewozu płyt drewnianych ze sklejki, drzwi, a także okien. Warto zapoznać się z możliwościami nabycia oraz zastosowania specjalnego stelaża transportowego.

Montaż stelaża na części załadunkowej pojazdu, wymaga przykręcenia go do podłogi w taki sposób, aby stelaż zapewniał możliwie jak największe bezpieczeństwo przewożonych płyt. W tym celu wykorzystywane są śruby mocujące, a także pasy transportowe, zabezpieczające i zapewniające stabilność zarówno przewożonego towaru, jak również samego stelaża.

Kategorie: Usługi