Mieszkam w dużym mieście w samym centrum. Jednak dzięki temu, że mam duży balkon mogę wiele czasu spędzać na świeżym powietrzu. Co roku na balkonie sadzę wiele roślin, które pięknie rosną i cieszą oczy. W tym roku postanowiłam coś zmienić i zrobić przemeblowanie. Bardzo lubię pracę z roślinami, uspakaja mnie ona i wycisza.

Szklarnia do balkonowej uprawy roślin

szklarnie balkonoweCo roku gdy kończy się zima z niecierpliwością oczekuję na pierwsze ciepłe dni. Jest to dla mnie sygnał że mogę zacząć pierwsze prace porządkowe na balkonie. Wielu znajomych śmieje się że mój balkon jest tak duży, że z powodzeniem mógłby być jeszcze jednym pokojem. Całkowicie się z nimi zgadzam. Mój balkon jest dosyć wąski ale bardzo długi mieści się na nim bardzo dużo rzeczy. Wszystkie wiosenne i wakacyjne spotkania czy imprezy odbywają się właśnie tam. W tym roku postanowiłam zrezygnować z hodowli kwiatów w jednym z rogów balkonu, zdecydowałam się natomiast na uprawę warzyw i owoców. Zaczęłam szukać inspiracji. Tak trafiłam na szklarnie balkonowe, dzięki którym uprawianie warzyw staje się jeszcze łatwiejsze. Szklarnie na balkon skonstruowane zostały w taki sposób aby zmieściły się nawet na małym balkonie. Istnieje wiele modeli, a my wybieramy ten który spełnia nasze wymagania. Szklarnie są wykonane z lekkiej konstrukcji dzięki czemu z łatwością można je rozłożyć. Są również niezwykle pojemne i mieści się tam naprawdę dużo doniczek z roślinami. Szklarnia sprawdza się wczesną wiosną kiedy w dzień temperatury są już bardzo wysokie, a w nocy potrafi przyjść przymrozek, który może przemrozić nasze rośliny i poczynić znaczne szkody w uprawie. Stabilne warunki pozwalają na szybki wzrost roślin.

Zakupiłam małych rozmiarów szklarnie również na swój balkon. Na ten moment jestem bardzo zadowolona z zakupu. Szklarnia pełni nie tylko funkcję ochrony roślin przed mrozem i zapewniania im optymalnych warunków do wzrostu, ale również jest doskonałą i oryginalną ozdobą. Moi znajomi gdy zobaczyli szklarnię byli nią oczarowani.

 

Kategorie: Budownictwo